III niedziela WLKP - 24.03.2019 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 jest sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj o godz. 15 koncert wielkopostny w kościele w ramach XI edycji „Z kulturą do Nieba”. Wystąpi zespół VOCARE. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy św. o godz. 30, 7.30, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św o godz. 10.00 będzie w starym kościele! W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w intencji ochrony życia oraz do podejmowania wszelkich działań w tej fundamentalnej kwestii. Tego dnia także zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje dzieła duchowej adopcji są wyłożone na stolikach z prasą. Wypełnione deklaracje można złożyć do wystawionych koszyczków. Uroczyście złożymy je w darach ołtarza podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
 4. Od jutra do środy będą prowadzone rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom i katechetom za wszelką pomoc w organizacji oraz towarzyszeniu młodzieży szkolnej w modlitwie, liturgii i we Mszy św. Prosimy wszystkich o modlitwę za młodzież.
 5. W najbliższy czwartek o godz 18.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.
 6. Stowarzyszenie PPP zaprasza na spektakl muzyczny „Kobiety Których Nie Ma”. Jego kanwę stanowią piosenki Agnieszki Osieckiej, zaśpiewane trzema wyjątkowymi głosami z akompaniamentem fortepianu. Zapraszamy na spektakl w piątek, 29 marca o godzinie 19.00 do amfiteatru. Wstęp wolny.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 marca, rozpoczną się u nas wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je w tym roku O. Michał Deja, dyrektor Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu. Porządek rekolekcji będzie podany na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do środy. Podejmijmy to jako zobowiązanie osobiste lub rodzinne w ramach duchowego przygotowania do Świąt Paschalnych.
 8. Stowarzyszenie PPP zaprasza na koncert znanego i lubianego zespołu Rokiczanka. Utwory zespołu wypełnione autentycznymi dźwiękami dawnej wsi, pokazują, że polski folklor jest wciąż modny, rześki i wiecznie młody. Zapraszamy na koncert w niedzielę, 31 marca o godzinie 19.15 do amfiteatru. Wstęp wolny.
 9. Dziś do Kawiarenki u Franka zapraszają nas nauczyciele oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 57. 
 1. Zapraszamy do punktu książki. Na stolikach prasa katolicka List do pani i nowy numer parafialnego Zwiastuna. 
 1. Dziękujemy ks. Maciejowi i s. Monice za przeprowadzenie w minionym tygodniu rekolekcji dla dzieci szkół podstawowych. Dziękujemy za dzisiejsze słowo Boże głoszone przez cały dzień w naszym kościele. Wszystkim Wam Bracia i Siostry na ten najbliższy tydzień i czas Wielkiego Postu życzymy odwagi w podejmowaniu drogi nawrócenia serca. Niech Matka Najświętsza pomaga Wam w przyjmowaniu i zachowywaniu słowa Bożego.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Balbina Frąk i Ludwik Tochman. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..