II Niedziela WLKP - 17.03.2019 r.

 1. Dziesiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Polskimi Misjonarzami, pracującymi w ponad 90 krajach na wszystkich kontynentach. Z tej okazji w kościołach zbierane są dobrowolne ofiary do puszek na wspieranie ich działalności.
 2. Dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu 3 naszych Braci: Krzysztof Michalak, Krzysztof Łaziński i Karol Palus przyjmie ( przyjęło) świecenia diakonatu. Nowych diakonów polecamy Waszej modlitwie, aby Pan Bóg umacniał ich w powołaniu zakonnym i w służbie Kościołowi.
 3. Zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych w Wielkim Poście i udziału w nabożeństwach. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Tego dnia odpust w parafii św. Józefa i dzień imienin Ks. Bpa Józefa Wróbla oraz Ks. Dziekana Józefa Dziducha. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. W tym tygodniu od środy do piątku będą trwały rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych. Dziękujemy dyrektorom szkół oraz nauczycielom i katechetom za wszelką pomoc w przeprowadzeniu wspólnie tych dni oraz za towarzyszenie dzieciom i młodzieży szkolnej w modlitwie, liturgii i we Mszy św.
 6. Msze św. wotywne: za wstawiennictwem św. Rity w piątek o godz. 18.00, za wstawiennictwem św. o. Pio w sobotę o godz. 18.00. Intencje do świętych można składać w zakrystii.
 7. Kandydaci do bierzmowania w roku 2020 muszą wypełnić formularz, dostępny na naszej stronie parafialnej i złożyć go w kancelarii do końca marca. Pierwsze spotkanie 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Dziś do Kawiarenki na ciasto domowej roboty zaprasza nas młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego.
 9. Kolejne wydarzenie w ramach projektu XI edycji „Z Kulturą do Nieba” to osadzony w tradycji Poczekajki Koncert Wielkopostny. Wystąpi Zespół Wokalny VOCORE. Zespół tworzą studenci i absolwenci warszawskich uczelni, w tym kompozytorzy, dyrygenci i wokaliści z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zapraszamy na koncert w niedzielę, 24 marca o godzinie 19.15 do kościoła.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela: ciekawy wywiad z biskupem Jerzym Mazurem o misjach. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł o nowoczesnej jałmużnie, która wychodzi poza granice nie tylko ulic, ale miast i państw. Jest również czasopismo Trzeźwymi Bądźcie oraz parafialny Zwiastun.
 11. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Będzie również możliwość wsparcia tego dzieła.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w sobotę 24 marca w godz. od 12.00 do 15.00.
 13. Na Dzień Otwartych Drzwi zaprasza także XXVII LO im. Zesłańców Sybiru – 19 marca w godz. 10.00 – 14.00. Oferta Szkoły obejmuje 3 – letnie liceum po gimnazjum oraz 4 – letnie liceum po szkole podstawowej.
 14. Na ten kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy Wam pogłębiania miłości do każdego człowieka.
 15. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Bronisława Błaszczak, Kazimierz Orłowski, Zenon Komsta, Józef Redko i Jolanta Pietrzykowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….