I Niedziela WLKP - 10.03.2019 r.

 1. Ofiary złożone dzisiaj do puszek będą przeznaczone na Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna wielkopostna” i przesłane na Caritas diecezji lubelskiej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. W środę rozpoczęliśmy 40 dniowy okres pokuty, jako czas nawrócenia i przygotowania przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Aby dobrze przeżyć ten „czas łaski i zbawienia” zachęcamy do podjęcia ćwiczeń duchowych. Zapraszamy na nabożeństwa Wielkiego Postu. W piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne podczas tych nabożeństw wygłosi o. Radomir.
 4. W środę 13 marca na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Msze św., a następnie na czuwanie fatimskie i różaniec. W tym dniu przypada również 6 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym. W piątek 15 marca wyjeżdża autokarem grupa pielgrzymów do Fatimy po nową Figurę Matki Bożej. Prosimy o modlitwę na czas pielgrzymki. 
 5. Młodzież, która chce rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu Bierzmowania musi w tym miesiącu dokonać zapisu. Formularz można pobrać ze strony parafialnej w zakładce kancelaria/bierzmowanie, i złożyć w kancelarii parafialnej do końca marca. Pierwsze spotkanie 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 10.00.
 6. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT jest prowadzona przez członków Stowarzyszenia w każdy czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00 w sali nr 3. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku i przekazaniu na rzecz Stowarzyszenia, muszą przynieść informację o przychodzie za rok 2017 i 2018.
 7. Dziś do kawiarenki zapraszają nas członkowie wspólnot neokatechumenalnych na domowe ciasto i włoską kawę.
 8. W związku z dzisiejszymi wyborami do Rad Dzielnic, i szczególnie niską frekwencją z ostatnich lat, zwrócono się do parafii o przypomnienie i zachęcenie do udziału w wyborach w duchu odpowiedzialności za sprawy społeczne. Zachęcamy więc szczególnie mieszkańców naszej Dzielnicy Konstantynów. Lokale wyborcze będą dziś czynne w godz. 8.00 – 20.00.
 9. W ramach akcji Makulatura na misje, od piątku od godz. 9.00 do soboty do godz. 19.00 będzie podstawiony kontener na makulaturę. Zachęcamy do wiosennych porządków.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Niedziela: ciekawy artykuł: Rozedrzyj serce. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł Książę i Żebrak. Jest również nasz gazetka parafialna Zwiastun, a w niej program pielgrzymki wielkopostnej do 40 kościołów stacyjnych Lublina.
 11. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Niech Duch Święty umacnia Was w duchowej walce o wiarę, prawdę, godność i niezachwiane trwanie przy Bogu.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Józefa Parasiewicz, Wiesław Jerzy Mokrzanowski ortaz Anna Maria Adamczyk z Os. Krasińskiego, Czesława Alicja Sztejman z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….