VIII Niedziela Zwykła - 03.03.2019 r.

 1. Dzisiaj na godz. 14.15 zapraszamy wraz ze Stowarzyszeniem  PPP  na  koncert   z okazji  Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Koncert w amfiteatrze. Wystąpi pan Andrzej Kołakowski, poeta, pieśniarz, pedagog, działacz opozycyjny w PRL.
 2. Spotkanie kółek różańcowych dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
 3. Wieczorem, na godz. 19.15 do amfiteatru zaprasza młodzież z IX LO na karnawałowe muzykowanie Wielkie Pasje Kopernika.
 4. Jutro św. Kazimierza, święto. Swoje imieniny będzie obchodził br. Kazimierz Jaworski. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30. Zapraszamy na Mszę i polecamy go także Waszej modlitwie.
 5. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze św. będą sprawowane w porządku świątecznym: 30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 oraz dodatkowa Msza św. o 19.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone jako jałmużna wielkopostna na pomoc osobom potrzebującym wsparcia materialnego w naszej parafii. W tym dniu post ścisły, czyli jeden posiłek do syta, dwa lekkie,  obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia (KPK kan. 1252). Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w okresie pokuty powstrzymać się od udziału w zabawach. Zachęcamy również do podjęcia postanowień wielkopostnych.
 6. Zapraszamy do udziału w  nabożeństwach wielkopostnych. W piątki –  Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży o godz. 19.00, dla dorosłych o 8.30 i 17.00. Natomiast w niedzielę o godz. 17.00 będzie sprawowane nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne wygłosi o. Radomir.
 7. W Środę Popielcową rozpoczyna się Pielgrzymka Wielkopostna do 40 kościołów Lublina. Zapraszamy chętnych pielgrzymów na godz. 6.30 na Mszę rozpoczynająca pielgrzymkę.
 8. W czwartek, od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, dziękczynna za powołania kapłańskie i zakonne, oraz z prośbą o nowe powołania.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 10. Młodzież, która chce rozpocząć w tym roku przygotowanie do sakramentu Bierzmowania musi się w tym miesiącu zapisać. Formularz można pobrać ze strony parafialnej w zakładce kancelaria / bierzmowanie, i złożyć w kancelarii parafialnej do końca marca. Pierwsze spotkanie w kwietniu.
 11. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT będzie prowadzona przez członków Stowarzyszenia rozpoczynając od 28 lutego, w każdy czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00 w sali nr 3. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku i przekazaniu na rzecz Stowarzyszenia, muszą przynieść informację o przychodzie za rok 2017 i 2018.
 12. Dzisiaj do Kawiarenki u Franka zapraszają nas członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, z którymi można także porozmawiać na temat Seminarium Odnowy Wiary. Natomiast w galerii w amfiteatrze wystawa fotograficzna Sebastiana Czyża Wyprawa na Gran Canarię.
 13. Przed kościołem od strony naszego ogrodu jest informacja i plakat o poszukiwaniu szczególnego, niespokrewnionego dawcy szpiku dla uratowania pana Jacka, chorego na ostrą białaczkę szpikową.
 14. Szkoły Podstawowe, do których uczęszczają dzieci z naszej parafii, zapraszają na dni otwarte. Szkoła Podstawowa nr 38 zaprasza 9 marca w godz. od 10.00 do 12.00. Szkoła Podstawowa nr 57 zaprasza 5 marca od 16.00 do 19.00. Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza 9 marca od 10.00 do 14.00. Szczegóły na plakatach. 
 15. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Popielcowa brama do zmartwychwstania. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Wspólna szansa. Jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra oraz nowy numer naszego Zwiastuna
 16. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy z całego serca za wsparcie materialne minionej niedzieli Jadłodajni dla bezdomnych w Warszawie. Wolontariusze w sumie zebrali 24 711 zł, plus kilkadziesiąt dolarów, euro i funtów. Bóg zapłać za taką hojność. Życzymy Wam na ten rozpoczynający się tydzień, mocy Bożego Ducha, aby oczyszczał oraz utwierdzał w prawdzie i w miłości. 
 17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Bożena Ewa Bień z Os. Sienkiewicza oraz Leokadia Jankowska i Edward Marian Dentka z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….