VII Niedziela Zwykła - 24.02.2019 r.

 1. Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, rozpocznie się we wtorek 26 lutego. Spotkania będą odbywały się przez dziesięć kolejnych wtorków, o godz. 19.30, w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Nie trzeba się zapisywać, po prostu można przyjść.
 2. Zapraszamy w czwartek, 28 lutego, na nabożeństwo uzdrowienia. Początek modlitwy o godz.17.30 – różaniec, a później Msza Święta o godz. 18.00 i dalszy ciąg nabożeństwa.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek oraz I Sobota miesiąca. W piątek przed południem będziemy chodzić z posługą do chorych. O godz. 16.00 zapraszamy dzieci na spowiedź, a o godz. 16.30 Msza św. i Komunia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy na Mszę św. z nieszporami maryjnymi i czuwanie modlitewne z różańcem.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 9.00 w kaplicy FZŚ. O godz. 15.00 spotkanie kółek różańcowych w Kaplicy Matki Bożej.
 5. W przyszłą niedzielę, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka, zapraszamy na koncert z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert w amfiteatrze o godz. 14.15. Wystąpi pan Andrzej Kołakowski, poeta, pieśniarz, pedagog, działacz opozycyjny.
 6. Przypominamy już po raz ostatni, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy oraz do Lourdes.
 7. Pomoc w rozliczeniu podatku PIT będzie prowadzona przez członków Stowarzyszenia rozpoczynając od 28 lutego, w każdy czwartek, w godz. od 16.00 do 18.00 w sali nr 3. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy przy rozliczeniu podatku i przekazaniu na rzecz Stowarzyszenia, muszą przynieść informację o przychodzie za rok 2017 i 2018.
 8. Zapraszamy dzieci i młodzież na ognisko muzyczne, które pan Tomasz Wnuk, organista, chce prowadzić na Poczekajce. Informacje szczegółowe na plakatach przed kościołem.
 9. Dzisiaj do kawiarenki – na słodkie zakończenie ferii zimowychzapraszają nas nauczyciele i uczniowie SP nr 57 im. Jana Kochanowskiego z ul. Krasińskiego. Obok kawiarenki, w Galerii w amfiteatrze, można obejrzeć wystawę fotograficzną pana Sebastiana Czyża z jego zimowej wyprawy na Gran Canarię. Zapraszamy!
 10. Wszystkim dzieciom oraz młodzieży rozpoczynającej nowy semestr nauki życzymy nowych sił, odwagi, wiary, zdrowia i wszelkich innych darów Ducha Świętego.
 11. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary przez lekturę czasopism religijnych. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: Obudzić Polskę Prymasa Wyszyńskiego. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra oraz bezpłatne Dobre Nowiny.
 12. Na ten nowy tydzień niech Pan ożywia nasze serca prawdziwą miłością udzielając nam sił do czynienia dobra. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary duchowe i materialne na kościół i klasztor.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Julianna Swęda z Os. Konstantynów oraz Janina Bukowska z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….