VI Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r.

 1. Dziękujemy Siostrom Kapucynkom z Wąwolnicy oraz Stowarzyszeniu PPP za zorganizowanie i przeprowadzenie Zimowiska dla dzieci w minionym pierwszym tygodniu ferii zimowych. Dzisiaj o godz. 12.00 w programie Między Niebem z Ziemią w TVP 1, będzie ( była) również krótka migawka z naszego zimowiska na Poczekajce.
 2. Seminarium Odnowy Wiary, prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, rozpocznie się w naszej parafii 26 lutego. Jest to forma rekolekcji dla dorosłych, zarówno chcących pogłębić życie duchowe, jak i tych, którzy chcą dopiero rozpocząć żywą relację z Bogiem. Spotkania będą odbywały się przez dziesięć kolejnych wtorków, o godz. 19.30, w sali Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 3. Na stronie parafii i Stowarzyszenia jest bezpłatna aplikacja do wypełniania PIT-ów z wpisanym już KRS-em Stowarzyszenia. Pomoc w rozliczeniu podatku będzie prowadzona także przez członków Stowarzyszenia rozpoczynając od 28 lutego, w każdy czwartek, w godz. od 17.00 do 18.00. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na potrzeby Stowarzyszenia i parafii, które to środki są później wykorzystywane na wspieranie różnych dzieł stworzonych przy parafii.
 4. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka zaprasza w dniach 23-24 lutego na warsztaty z budowania relacji dla kobiet. Rejestracja na stronie Stowarzyszenia. Warsztaty bezpłatne.
 5. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w piątek 22 lutego o godzinie 18.00, a przed Mszą św. różaniec. Intencje przez wstawiennictwo św. Rity można składać w zakrystii.
 6. W sobotę 23 lutego o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. we wszystkich intencjach składanych za wstawiennictwem św. o. Pio. Intencje również można składać w zakrystii.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną pielgrzymkę do Fatimy po nową figurę Matki Bożej w dniach 15-28 marca. Informacje szczegółowe na stronie internetowej. Organizowana jest również pielgrzymka do Lourdes i Nevers. Zapisy na tą pielgrzymkę w niedzielę przy Punkcie Książki od 8.00 do 11.00.   
 8. Kawiarenka dzisiaj nie czynna – trwają ferie. Życzymy więc wszystkim dzieciom i młodzieży odpoczywającej od zajęć szkolnych nabrania nowych sił, wiary, zdrowia i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.
 9. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary przez lekturę czasopism religijnych. W tygodniku Niedziela polecamy artykuł: O sztuce bycia razem. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Bogu modlitwa niepotrzebna. Jest także miesięcznik List dla Pani, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra oraz nasza gazetka parafialna
 10. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć o. Michała Gawrońskiego wraz z wolontariuszami z Warszawy, i będzie również możliwość wsparcia naszego prowincjalnego dzieła jakim jest budowa kuchni dla bezdomnych i ubogich.
 11. Na ten nowy tydzień niech Pan chroni nas od próżnej pychy i obficie napełni nasze serca błogosławieństwem radości, ufności i pokoju.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł: Wiesław Mazur z Os. Błonie Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…….