III Niedziela Zwykla - 27.01.2019 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Wszystkim naszym Parafianom dziękujemy za ten czas spotkań, modlitwy i za ofiary składane na kościół oraz przepraszamy za wszelkie „błędy techniczne” z naszej strony.
 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Trądem. W kawiarence odbywa się  charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych. Jest to okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą. Wszystkim osobom prywatnym, naszym Parafianom, Przyjaciołom, którzy zrobili i przynieśli na ten cel ciasto oraz licznym cukierniom, które również się w tę akcję zaangażowały,  składamy w imieniu organizatorów i osób dotkniętych tą chorobą serdeczne podziękowania.
 3. Jutro swoje imieniny będzie obchodził br. Radomir Kryński – ojciec duchowny naszego seminarium i opiekun Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. Msza św. w jego intencji jutro o godzinie 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i polecamy go to także Waszej opiece duchowej.
 4. Na kolejne nabożeństwo uzdrowienia Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza w ostatni czwartek miesiąca, 31 stycznia. Rozpocznie się ono o 17.30 różańcem, następnie Msza Święta o godz. 18.00 i dalszy ciąg modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
 5. W piątek przed południem będziemy chodzić do chorych z racji na I Piątek miesiąca. Po południu od godz. 16.00 zapraszamy dzieci na spowiedź, a następnie o godz. 16.30 Msza św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
 6. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej oraz przypadający w to święto Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Godzinki o NMP będą śpiewane o godz. 6.05. Msze św. w porządku świątecznym, czyli: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy poświęcać gromnice. Ofiary składane na tace przeznaczone będą na zakony kontemplacyjne. Wieczorna Msza św. z racji na I Sobotę miesiąca połączona będzie z Nieszporami Maryjnymi, a następnie czuwanie modlitewne. Kancelaria parafialna tego dnia nie będzie czynna.
 7. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych zostało przeniesione na przyszłą niedzielę, za  tydzień, czyli 3 lutego, po Mszy św. o godz. 11.30, ze względu na to, że później mamy ferie.
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje podczas ferii zimowych Zimowisko na Poczekajce dla dzieci ze szkół podstawowych. W tym roku odbędzie się tylko jeden turnus, w pierwszym tygodniu ferii od 11 do 15 lutego. Zapisy w kancelarii.
 9. W dniach 15-28 marca jest organizowana pielgrzymka dziękczynno-błagalna do Fatimy po nową figurę Matki Bożej. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce, żeby pielgrzymka mogła dojść do skutku, gdyż na razie jest za mało osób, a zostało niewiele czasu.
 10. Organizowana jest również pielgrzymka do Lourdes i Nevers. Informacje na stronie internetowej i przy wyjściu z kościoła. Zapisy w niedziele przy Punkcie Książki.  
 11. Akcja Makulatura na misje w najbliższy piątek i w sobotę. Nie będzie kontenera w niedziele.
 12. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach. W tygodniku Niedziela Komandosi w habitach. W Gościu Niedzielnym płyta z filmem Bóg nie umarł, część druga. Jest także styczniowy numer Zwiastuna. Przypominamy, że cena Niedzieli i Gościa Niedzielnego to 5 zł.
 13. Siostry Pasterzanki przekazują gorące podziękowania wraz z modlitwą za wsparcie finansowe ich dzieła misyjnego w Republice Środkowej Afryki. Zebrały tydzień temu prawie 13 000 zł. Bóg zapłać!
 14. Polecamy w modlitwie młodzież zgromadzoną w Panamie na ŚDM. Wszystkim Wam Bracia i Siostry życzymy opieki Świętej Rodziny.