II Niedziela Zwykła - 20.01.2019 r.

 1. Pielgrzymów Gr. Nr 3 Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, z ostatnich lat – zapraszamy dziś na spotkanie po pielgrzymkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, a następnie dalsza część spotkania w „Kuźni” pod kościołem.
 2. Wieczorem o godz. 19.15 wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka serdecznie zapraszamy na drugi, i zarazem ostatni w tym roku, Koncert Kolęd i Pastorałek w ramach cyklu „Bliżej Żłóbka”. Wystąpi Męski Zespół Wokalny KAIROS pod dyrekcją Borysa Somerschafa.
 3. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej w naszej parafii:

         Poniedziałek, 21 stycznia: ul. Romanowskiego, Borelowskiego, Molickiego, Barszczewskiego, i ks. Brzóski.

          Wtorek, 22 stycznia: ul. Krajewskiego, Żulińskiego, Kruka, Toczyskiego, Rogińskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Paśnikowskiego i Frankowskiego.

         Środa, 23 stycznia: ul. Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej z różnych względów, a które chcą zaprosić kapłana.  Prosimy, aby dziś lub jutro, zgłosić w zakrystii, kancelarii parafialnej, lub telefonicznie bezpośrednio do proboszcza podając nazwisko, adres i numer telefonu.

 1. W poniedziałek swoje imieniny będzie obchodził Jarosław Banasiuk – gwardian klasztoru i wicerektor naszego seminarium. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji jutro o godzinie 6.30. Polecamy go również Waszej modlitwie.
 2. W środę rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Prosimy o modlitwę za młodzież. Młodzież zainteresowaną zapraszamy do wspólnego przeżycia tych dni na Poczekajce. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 3. W związku z uszkodzeniem Figury MB Fatimskiej, jest organizowana pielgrzymka dziękczynno-błagalna do Fatimy po nową figurę Matki Bożej w dniach 15-28 marca. Wszystkie informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii lub u proboszcza.
 4. Katolickie Centrum Kultury „STER” organizuje w dniach 25.04 – 04.05.2019 pielgrzymkę do Lourdes i Nevers. Szczegółowe informacje na plakatach. Zapisy w każdą niedzielę od 8.00 do 11.00 obok punktu książki.
 5. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje podczas ferii zimowych Zimowisko na Poczekajce dla dzieci ze szkoły podstawowej. W tym roku odbędzie się tylko jeden turnus, w pierwszym tygodniu ferii. Zapisy w kancelarii.
 6. Zapraszamy dziś do kawiarenki. Gościć nas będzie dzisiaj Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Przy okazji Koło Fotograficzne zaprasza do amfiteatru na wystawę fotograficzną pani Ewy Brodziak pod tytułem „Julka”. Autorka stara się w niej uchwycić i pokazać relację między nią a małą Julką.
 7. Siostry kapucynki składają serdeczne podziękowania wraz z modlitwą u Matki Bożej Kębelskiej, za możliwość zbierania w minioną niedzielę ofiar na prowadzone przez nich dzieła. Siostry zebrały na Dom św. Weroniki i dom w Wąwolnicy 20 245 zł. My również ze swej strony dziękujemy Wam za taką ogromną hojność i ofiarność.
 8. Dziękujemy osobom samotnym i rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów napełnia Wasze serca i domy.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: : Aleksander Czajka i Artur Grochowski z osiedla Konstantynów oraz Lucyna Kozłowska i Sławomir Chrapowicki z osiedla Błonie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….