Niedziela Chrztu Pańskiego - 13.01.2019 r.

 1. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30. Spotkanie dla rodziców odbędzie w amfiteatrze.
 2. Dziś o 13.00 na ręce Ministra Prowincjalnego 3 Braci kleryków złoży swoje wieczyste śluby zakonne. Dziękujemy Panu  Bogu za ich powołanie i powierzamy ich również Waszej modlitwie.
 3. Dziś jeszcze o godz. 16.00 Msza św. a po niej spotkanie opłatkowe w amfiteatrze Ruchu – Światło Życie diecezji lubelskiej.
 4. Natomiast po Mszy wieczornej zapraszamy na pierwszy z tegorocznych koncertów „BLIŻEJ ŻŁÓBKA”. Wystąpią: CHÓR AKADEMICKI UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej oraz Zespół Instrumentalny Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego. Całość pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze kolędy polskie oraz piosenki świąteczne ze światowej literatury muzycznej. Wszystkie utwory wokalno-instrumentalne zostaną zaprezentowane we współczesnych aranżacjach Marka Stefankiewicza. Solistką będzie pani Natalia Wilk. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Bardzo gorąco wszystkich zapraszamy. 
 5. Zapraszamy dziś również do kawiarenki. Gościć nas będą w kawiarence rodzice i dzieci Scholi Barka, śpiewającej w niedziele na Mszy św. o godz. 11.30. Przy okazji Koło Fotograficzne zaprasza do amfiteatru na wystawę fotograficzną Adama Szwałka „Zapraszam w Bieszczady”.
 6. Jutro o godz. 12.00 w naszym kościele odbędzie się Msza żałobna za naszego br. Piotra Hejno, który przygotowywał się na misje do Gabonu. O godz. 11.15 różaniec. Po Mszy św. Ciało naszego Brata Piotra zostanie złożone w grobie przy ul. Lipowej. Polecamy go także Waszej modlitwie.
 7. W najbliższą sobotę 19 stycznia Stowarzyszenie Niezłomna Polska zaprasza do naszego amfiteatru na koncert pt. „Serce dla Babci i Dziadka”. Koncert będzie prowadzony przez ks. Bpa Antoniego Długosza, tzw. „biskupa od dzieci”, tym razem jednak dedykowany seniorom z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oczywiście zaproszone są także dzieci. Koncert w sobotę o godz. 16.00.
 8. W przyszła niedzielę wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii „Poczekajka” serdecznie zapraszamy na drugi Koncert Kolęd i Pastorałek w ramach cyklu „Bliżej Żłóbka”. Wystąpi Męski Zespół Wokalny KAIROS pod dyrekcją Borysa Somerschafa.
 9. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.
 10. Jasełka w wykonaniu uczniów  Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w amfiteatrze. Zapraszamy serdecznie. 
 11. Pielgrzymów „Trójeczki”, grupy Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, tegorocznych i z minionych lat – zapraszamy na spotkanie po pielgrzymkowe za tydzień, w niedzielę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. 
  o godz. 16.00, a dalsza część w „Kuźni” pod kościołem.
 12. W związku z uszkodzeniem Figury MB Fatimskiej, jest organizowana pielgrzymka do Fatimy po nową figurę Matki Bożej w dniach 15 -28 marca. Wszystkie informacje szczegółowe na stronie internetowej parafii lub u proboszcza. Termin zgłoszeń do końca stycznia.
 13. Katolickie Centrum Kultury „STER” organizuje w dniach 25.04 – 04.05.2019 pielgrzymkę do Lourdes i Nevers. Szczegółowe informacje na plakatach. Zapisy od dziś w każdą niedzielę od 8.00 do 11.00 obok punktu książki.
 14. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką: W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o misjach: Pigmej, nasz brat umiłowany. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny znajdziemy ważny artykuł o chrzcie:  Brama sakramentów. Na stolikach z prasą jest również kolorowy album z wszystkimi klasztorami naszej warszawskiej  prowincji kapucynów w cenie 6,50 za sztukę.
 15. Dziękujemy Rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia Was w dawaniu świadectwa wiary i miłości wobec innych.  
 16. Za tydzień Siostry Pasterzanki podzielą się świadectwem pracy na misjach w Republice Środkowej Afryki. Będzie także możliwość wsparcia ich misji.
 17. Teraz podamy porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 14 stycznia, ul. Dragonów blok nr 14 oraz ul. Herbowa bloki nr 11, 16, 18 i 20.

Wtorek, 15 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 6, 8, 9, 10 i 15.

Środa, 16 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 3, 5 i 7 oraz ul. Ułanów bloki nr 1, 5, 7, 9, 11 i 15.

Czwartek, 17 stycznia, ul. Ułanów bloki nr 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29 i 33, aleja Kraśnicka numery parzyste oraz ulice: Pielęgniarek, Konstantynów i Magierskiego.

Piątek, 18 stycznia, ulice: Farmaceutyczna domy i blok nr 4, Śnieżyńskiego domy i bloki nr 6, 8 i 10, Wojciechowska domy i bloki nr 36, 36A i 38A, ul. Cieszkowskiego i aleja Kraśnicka.

Sobota, 19 stycznia, ulice: Powstania Styczniowego, Boh. Monte Cassino blok nr 55, Pustowójtówny, Błońskiego i Parady.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę od godziny 10.00. Program wizyty duszpasterskiej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła,  oraz  umieszczony na stronie internetowej naszej parafii z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku będziemy rozpoczynać.

 17. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł: Stanisław Struk z Os. Krasińskiego. Polećmy naszych zmarłych, również Piotra Hejno miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….