Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019 r.

 1. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego ofiary złożone na tace przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Warszawską Prowincje Kapucynów. Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów litery C  M  B, przedzielone małymi krzyżami dodając rok 2019, co jest skrótem łacińskiej formuły “Christus Mansionem Benedicat” – czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej więzi z Kościołem Katolickim.
 2. Zapraszamy dzisiaj jeszcze na Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka w amfiteatrze po Mszy św. o godz. 11.30.
 3. Po raz kolejny wyruszy dzisiaj w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli. Lubelski Orszak Trzech Króli rozpocznie się w tym roku obok miejskiej szopki betlejemskiej, na placu obok naszego klasztoru Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu, o godz. 11.30, a zakończy w Archikatedrze, gdzie o godz. 13.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, a po jej zakończeniu trwać będzie wspólne kolędowanie. Zapraszamy do udziału całe rodziny.
 4. W naszej wspólnocie braterskiej i parafialnej żegnamy o. Andrzeja Kiejzę, którego władze naszego Zakonu powołały na rektora Kolegium Międzynarodowego w Rzymie. Dziękujemy o. Andrzejowi za jego posługę w naszej parafii, i życzymy mu dużo sił, zdrowia i ufności w nowej posłudze wobec braci.
 5. Jutro odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektroodpady prosimy składować obok kancelarii parafialnej, tam gdzie zazwyczaj stoi kontener na makulaturę, najpóźniej do godz. 13.00. Dochody z tej akcji są przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 6. W przyszłą niedzielę, czyli w Niedzielę Chrztu Pańskiego, o godz. 13.00 śluby wieczyste naszych 3 braci kleryków.
 7. Kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. również w przyszłą niedzielę 13 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30. O godz. 16.00 Msza św. a po niej spotkanie opłatkowe Ruchu – Światło Życie diecezji lubelskiej.
 8. Natomiast wieczorem rusza VIII edycja koncertów „BLIŻEJ ŻŁÓBKA”. Wystąpią tym razem: CHÓR AKADEMICKI UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej oraz Zespół Instrumentalny Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego. Całość pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. W programie koncertu znajdą się najpiękniejsze kolędy polskie oraz piosenki świąteczne ze światowej literatury muzycznej. Wszystkie utwory wokalno-instrumentalne zostaną zaprezentowane we współczesnych aranżacjach Marka Stefankiewicza. Solistką będzie pani Natalia Wilk. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Bardzo gorąco wszystkich 
 9. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy ciekawe artykuły w prasie katolickiej. W tygodniku Niedziela: O szukaniu Boga w codzienności. Natomiast w Gościu Niedzielnym: Bóg się odsłania oraz Bóg poza Kościołem. Jest jeszcze Mały Gość Niedzielny i nasza gazetka parafialna
 10. Dziękujemy za wszelkie dobro duchowe i materialne. Dziękujemy Rodzinom, które przyjęły nas w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską. Polecamy Was wszystkich opiece Świętej Rodziny.
 11. Podamy teraz porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

Poniedziałek, 7.01, ul. Struga oraz ul. Irydiona bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10.

Wtorek, 8.01, ul. Zana domy i blok nr 13 oraz ul. Skrzetuskiego bloki nr 8 i 10.

Środa, 9.01, ul. Skrzetuskiego bloki nr 2, 2A, 2B, 4 i 6.

Czwartek, 10.01, ul. Juranda bloki nr 1, 3 i 5.

Piątek, 11.01, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 3 i 6.

Sobota, 12.01, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 7, 9 i 11 oraz ul. Dragonów bloki nr 3 i 8.

 • Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 10.00. Program wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku będziemy rozpoczynać. Informacje są również na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda święcona i kropidło. Woda poświęcona będzie wystawiona przy wyjściu z kościoła. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie książki. W tym tygodniu w wizycie duszpasterskiej pomogą nam nasi bracia: Rafał Sońta i Szczepan Dzyr. Dobrowolne ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, przeznaczone będą na prace remontowe związane z modernizacją ogrzewania kościoła a także na bieżące utrzymanie kościoła, klasztoru i seminarium.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Pruszkowski z Os. Konstantynów, Danuta Zofia Koper z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….