Niedziela Świętej Rodziny – Jezusa, Józefa i Maryi - 30.12.2018 r.

 1. Jutro wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie roku. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2019. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozpocząć nowy rok od Eucharystii.
 2. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju oraz dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Obowiązuje nas tego dnia uczestniczenia we Mszy św.
 3. Od środy 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w następującym porządku:

       Środa, 2 stycznia, ul. Leonarda bloki nr 5, 7 i 9.

       Czwartek, 3 stycznia, ul. Leonarda bloki nr 11 i 13 oraz ul. Krasińskiego bloki nr 16 i 18.

       Piątek, 4 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 3 i 6.

       Sobota, 5 stycznia, ul. Krasińskiego bloki nr 10 i 12 oraz ul. Namysłowskiego.

       Pozostałe  ulice z Os. Krasińskiego będą podane w następną niedzielę.

       Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Program wywieszony jest w gablocie       przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku będziemy rozpoczynać. Informacje  są również na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda święcona i kropidło. Woda poświęcona będzie wystawiona przy wyjściu z kościoła. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie książki. Dobrowolne ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, przeznaczone będą na prace remontowe związane z modernizacją ogrzewania kościoła a także na bieżące utrzymanie kościoła, klasztoru i seminarium.

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Wewnętrznej:
 • I czwartek – adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich od godziny 00 – w kaplicy okrągłej a o 17.25 różaniec w intencji powołań.
 • I piątek – z racji na wizytę duszpasterską nie będzie Mszy św. dla dzieci o godzinie 16.30. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. Jeśli ktoś przed świętami był u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego, nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi w I piątek. Bardzo prosimy, żeby ze spowiedzi skorzystać na Mszach porannych, gdyż wieczorem z racji wizyty duszpasterskiej będzie mniejsza liczba spowiedników. Dzieci, które obchodzą I piątki, zapraszamy z rodzicami na Mszę wieczorną o godz. 18.00.
 • I sobota – Msza św. z Nieszporami Maryjnymi o godzinie 18.00 oraz różaniec i czuwanie modlitewne bez procesji.
 1. Spotkanie opłatkowe dla Członków Kołek Różańcowych w sobotę 5 stycznia o godzinie 15.00.
 2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary złożone tego dnia na tace przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną. Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery łacińskiej formuły błogosławieństwa “Christus Mansionem Benedicat“, czyli litery C  M  B przedzielone małymi krzyżami oraz datę nowego roku. Te litery na drzwiach naszego domu są widocznym znakiem naszej wiary.
 3. Po raz kolejny wyruszy w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 6 stycznia.
 4. Zapraszamy również na Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 w amfiteatrze.
 5. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świętej Rodziny z Nazaretu i nieustannego błogosławieństwa na trwanie w jedności i miłości. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wsparcie materialne na potrzeby naszego kościoła, klasztoru i seminarium.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności w minionym tygodniu:. Władysława Bartoszcze oraz Piotr Starczynowski z Os. Konstantynów; Tadeusz Romanek z Os. Krasińskiego oraz Halina Chrzanowska z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….