IV Niedziela Adwentu - 23.12.2018 r.

 1. Dziękujemy wszystkim osobom i wspólnotom parafialnym, które zaangażowały się  w zorganizowanie wczorajszej Wigilii dla osób samotnych. Niech to wspólne dobro, które połączyło tak wiele osób, i popłynęło z Waszych serc i rąk w kierunku osób samotnych, będzie nagrodzone obfitą Łaską od Dzieciątka Jezus.
 2. Jutro już ostatnia Msza Roratnia i wigilia Bożego Narodzenia. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził br. Adam Dobrodziej. Msza św. w jego intencji o godz. 6.30.  Zapraszamy na tę Msze św. i polecamy solenizanta również Waszej modlitwie.
 3. Jutro spowiedź od godz. 6.00 do 15.00. Następnie kościół będzie zamknięty od godziny 15.00 do 23.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Wierni tradycji polskiej zachęcamy, aby zachować tego dnia charakter postny, a podczas wieczerzy wigilijnej rozpocząć spotkanie rodzinne od Ewangelii i modlitwy, a następnie dzielenie się opłatkiem.  Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii lub na furcie.
 4. Uroczysta Msza św. „PASTERKA” odprawiana będzie o  godzinie 24.00. Zapraszamy już na godz. 23.20 na modlitwę liturgiczną zwaną Godziną Czytań, poprzedzającą Pasterkę. Ofiary na tacę zbierane podczas Pasterki będą przeznaczone na diecezjalny „Fundusz Obrony Życia”. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. W pierwszy dzień świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi. W drugi dzień świąt ofiary składane na tace będą przeznaczone na potrzeby KUL-u.
 5. W oktawie Bożego Narodzenia Kolędnicy Misyjni razem z s. Dorotą będą kolędować po Osiedlu Sienkiewicza. Prosimy o przyjęcie kolędników w swoich domach.
 6. Na kolejne nabożeństwo uzdrowienia Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza we czwartek, 27 grudnia. Rozpocznie się ono o 17.30 modlitwą różańcową, po niej Msza Święta o godz. 18.00 i dalszy ciąg modlitwy o odrodzenie duchowe i uzdrowienie.
 7. W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny. Na Mszę św. na godz. 13.00 zapraszamy wszystkich małżonków, którzy chcą stanąć przed ołtarzem, żeby odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości i jedności w małżeństwie i rodzinie.
 8. W środę 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zaczynając od Osiedla Krasińskiego. Szczegółowy program wizyty duszpasterskiej będzie podany w przyszłą niedzielę, również na stronie internetowej.
 9. Przy wyjściu z kościoła obok kaplicy okrągłej, można składać dobrowolne ofiary do skarbony na nową Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy za te ofiary.
 10. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy również prasę katolicką. W tygodniku Niedziela: Tajemnice Bożego Narodzenia. Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Ludzie kardynała. Jest również na stolikach grudniowy numer naszej parafialnej gazetki
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowują wystrój kościoła  na Święta Bożego Narodzenia, szczególnie Braciom seminarzystom oraz panu Michałowi i jego ekipie. Wam wszystkim Bracia i Siostry życzymy, aby ten uroczysty czas Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia przybliżył Was do Dzieciatka Jezus i wzajemnie do siebie.
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Edward Rusinek z Osiedla Konstantynów, Aleksandra Aftyka oraz Jan Ścibiorski z Os. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….