III Niedziela Adwentu – GAUDETE - 16.12.2018 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za czas rekolekcji adwentowych, za głoszone słowo, za wspólną modlitwę, za Waszą obecność. Dziękujemy Wam Kochani za hojne wsparcie materialne dla ks. Rekolekcjonisty i ośrodka Metanoia. Nauki rekolekcyjne są do odsłuchania na stronie internetowej parafii.
 2. Dziękujemy Stowarzyszeniu PPP i wszystkim darczyńcom, za przygotowanie tegorocznego św. Mikołaja dla dzieci. Zorganizowano 150 paczek dla dzieci i przekazano je dzieciom. Ponadto 81 paczek przygotowali rodzice, którym tez bardzo serdecznie dziękujemy.  
 3. Dziś jeszcze w przedsionku głównych drzwi kościoła można nabyć świece CARITAS wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. A przed kościołem dziecięca parafialna schola Barka będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
 4. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.
 5. W związku ze zniszczeniem Figury Matki Bożej Fatimskiej w minioną sobotę, czyli w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, organizujemy sprowadzenie wprost z Fatimy nowej identycznej figury, wykonanej jednak z drewna. Koszt takiej figury będzie w granicach 11 000 zł. Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na ten cel. Jest prawdopodobne, że już w marcu ta figura zostanie dostarczona do naszej parafii.
 6. Przypominamy o sakramencie pokuty i pojednania, i prosimy, żeby nie zostawiać spowiedzi na ostatni dzień. Spowiedź w piątek i w sobotę od godziny 6.00 do 8.30 oraz od 16.00 do 19.00.  
 7. W środę swoje imieniny będą obchodzić: Dariusz Polak i o. Dariusz Bryła, który niedawno dołączył do naszej wspólnoty. Msza św. w ich intencji w środę o godzinie 6.30. Zapraszamy i polecamy solenizantów Waszej modlitwie.
 8. Msza św. za wstawiennictwem św. Rity w sobotę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie osoby samotne, które się zgłosiły same lub otrzymały zaproszenie na Wigilię dla Samotnych. Po wspólnej Eucharystii w kościele odbędzie się w refektarzu klasztornym spotkanie wigilijne.
 9. Opłatki wigilijne można jeszcze nabyć w zakrystii, kancelarii lub przy furcie klasztornej.
 10. Dziś do Kawiarenki u Franka na przedświąteczne ciasto i dobrą, gorącą kawę zaprasza Młodzież Oazowa. Natomiast Koło Fotograficzne zaprasza w Bieszczady. W galerii w amfiteatrze wystawa Adama Szwałka z jego wędrówek po naszych pięknych i dzikich Bieszczadach. Wejście od strony kawiarenki.
 11. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie możemy nabyć wartościowe prezenty świąteczne. Polecamy również lekturę prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł: Adwent i co dalej? Natomiast w tygodniku Gość Niedzielny raport o zamordowanych kapłanach w 2018 r: „Aż do oddania życia” oraz dodatek specjalny – płyta z kolędami.  Dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Dla kobiet – List do Pani.
 12. W kościele został zamontowany nowy system multimedialny do wyświetlania tekstów pieśni.
 13. Dziękujemy za życzliwość i wszelkie ofiary wspierające naszą parafie i klasztor. Niech adwentowy czas oczekiwania przyniesie Wam bliskość Boga i radość Jego obecności.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Kamiński, Stefan Pedrycz, Stanisław Stolarz z Os. Krasińskiego oraz Zdzisław Jóźwicki z Os. Sienkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…