II Niedziela Adwentu - 09.12.2018 r.

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz: 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Dla dzieci o 16.30 a dla młodzieży o godzinie 19.30. Z racji rekolekcji od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godzinie 7.15. Program jest wywieszony w gablotach ogłoszeń. Podczas rekolekcji będzie okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Ofiary zbierane na zakończenie rekolekcji w środę, będą złożone jako dar wdzięczności dla ks. Piotra, rekolekcjonisty.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i zbiórki ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Puszki znajdują się przy wyjściu z kościoła. W czasie Adwentu można również wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszek potrzeby rodzin i osób ubogich przychodzących do nas po wsparcie finansowe. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w przedsionkach kościoła można dziś nabyć wigilijne świece CARITAS w cenie 6, 14 lub 16 zł. Przez ten dar materialny wspomagamy dzieła charytatywne Caritasu diecezji lubelskiej.
 4. Musical „ Życie Maryi” we wtorek w amfiteatrze o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek 13 grudnia, jak co miesiąc, czciciele Matki Bożej Fatimskiej gromadzą się na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00. Wczoraj jednak, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w południe, gdy zaczynaliśmy nabożeństwo Godzina Łaski, miało miejsce przykre wydarzenie, kiedy pewna kobieta wtargnęła na prezbiterium i popchnęła figurę Matki Bożej na posadzkę i Figurka została zniszczona. W związku z tym, że Figura Matki Bożej była poświęcona do kultu Bożego, nastąpiła profanacja. Zapraszamy więc w czwartek 13 grudnia wieczorem na Mszę św. i nabożeństwo ekspiacyjne za grzech profanacji.
 6. Pielgrzymi wielkopostni zapraszają na Pielgrzymkę Adwentową do dwóch sanktuariów Maryjnych Lublina w sobotę 15 grudnia i 22 grudnia. Informacje szczegółowe na plakacie Pielgrzymka Adwentowa.
 7. Chorych potrzebujących spowiedzi w domach, prosimy zgłaszać w najbliższym tygodniu w zakrystii, kancelarii lub przy furcie, także telefonicznie z podaniem nazwiska, adresu i telefonu.
 8. Opłatki świąteczne zostały rozniesione w minionym tygodniu przez naszych Braci z seminarium i ponowicjatu, którym serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował, to zapraszamy do zakrystii, kancelarii lub furty.
 9. Dziś do Kawiarenki u Franka zaprasza nas młodzież z Duszpasterstwa Młodych. W kawiarence będzie można nabyć do kolekcji kolejną płytę pana Romualda Lipko z Budki Suflera zatytułowaną PASTORAŁKI, wspierając jednocześnie w ten sposób potrzeby młodzieży.
 10. Koło Fotograficzne działające przy parafii zaprasza jeszcze dziś na wystawę poplenerową „ Podlaski przełom Bugu”. Wejście przy kawiarence.
 11. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można nabyć piękne świąteczne upominki dla najbliższych. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stolikach z prasą: miesięcznik Droga i Promyczek dobra dla dzieci, oraz tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowanie również za tydzień o godz. 9.00.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za wspieranie różnych dzieł i potrzeb. Życzmy Wam, aby czas Adwentu i rekolekcji napełnił Was mocą Bożego Ducha.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Sadlak z Osiedla Sienkiewicza i Jan Szacuń z Osiedla Konstantynów . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….