I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

 1. Rozpoczęliśmy Adwent, a jednocześnie Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Zapraszamy w Adwencie na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzać je będzie o godz. 6.00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roraty przynosimy lampiony. Roraty dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Duszpasterstwo Młodych natomiast zaprasza młodzież nie tylko na Roraty o godz. 6.30, ale również na śniadania adwentowe w salce Duszpasterstwa Młodych.
 2. Dzisiaj jeszcze po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka zapraszają do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekają przy kawiarence na osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Koszt paczki to 90 zł. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby paczkę dla ich dziecka przekazał św. Mikołaj. Rodzice wiedzą najlepiej, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Paczki zostaną przekazane dzieciom w sobotę 8 grudnia o godz. 14.30 w amfiteatrze. Można również wesprzeć akcję darowizną na konto parafialne. Dziękujemy za każdy dar serca.
 3. Spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych zostaje w tym miesiącu przeniesione na III niedzielę grudnia, czyli 16, ze względu na to, że w przyszła niedzielę, będzie wystawiony dla dzieci spektakl „Improwizowana księżniczka”. Zapraszamy do amfiteatru na ten spektakl dzieci z rodzicami, w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30.    
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek oraz I piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15 w kaplicy okrągłej. W piątek zapraszamy dzieci na spowiedź na godz. 16.00, a o 30 Msza św. dla dzieci i Komunia wynagradzająca Sercu Pana Jezusa za grzechy. W piątek również przed południem będziemy chodzić z posługą do chorych.
 5.   W sobotę 8 grudnia, przypada liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. świąteczny: tj. o godz. 30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę zwaną „Godziną łaski”. A o godz. 19.00 na szczególne nabożeństwo ku czci Matki Bożej jakim jest AKATYST, w wykonaniu naszych braci seminarzystów.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe pod hasłem „Dom w ogniu”. Poprowadzi je ks. Piotr Kobeszko. Wywiad z nim i zaproszenie w Zwiastunie parafialnym. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. Szczegółowy program będzie umieszczony w gablotach ogłoszeń i Zwiastunie. Niech w naszym grafiku adwentowym znajdzie się czas i gotowość na przeżycie rekolekcji: na spowiedź,  na modlitwę,  na słuchanie słowa Bożego, na Eucharystię.
 7. Za tydzień ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. A w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od przyszłej niedzieli  będą rozprowadzane w naszej parafii wigilijne świece CARITAS. Przez ten dar materialny wspomagamy leczenie i wakacyjny wypoczynek dla dzieci  z ubogich rodzin.
 8. Dzisiaj do Kawiarenki u Franka zapraszają Bracia i Siostry z FZŚ oraz Młodzież Franciszkańska. Życzymy miłego pobytu i dobrego spędzenia czasu.
 9. Od jutra do piątku, będą roznoszone opłatki wigilijne przez braci kleryków i ponowicjuszy od godz. 17.00, a w sobotę od godziny 10.30. Do roznoszenia są upoważnieni tylko nasi bracia. Porządek roznoszenia opłatków jest następujący:

Poniedziałek

ulice: Namysłowskiego,  Struga, Krasińskiego – bloki nr 3, 6, 10, 12, 16, 18, Zana – domy oraz blok nr 13, Irydiona – bloki nr 2, 4, 6, 8, 10 i ul. Leonarda – bloki nr 5, 7, 9, 11, 13.

Wtorek

ulice: Skrzetuskiego – bloki nr 2, 2A, 2B, 4, 6, 8, 10, Wołodyjowskiego – bloki nr 3, 6, 7, 9, 11 i ul. Juranda – bloki nr 1, 3, 5.

 

Środa

ulice: Herbowa – bloki nr 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 15, 16, 18, 20, i ul. Ułanów – bloki nr 1, 5, 7.

 

Czwartek

ulice: Ułanów – bloki nr 9, 11, 15, 17, 19, 21, 23,  25, 27, 29, 33, Dragonów – bloki nr 3, 8, 14,  Pielęgniarek,  Konstantynów i Al. Kraśnicka.

 

Piątek

ulice: Śnieżyńskiego – domy oraz bloki nr 6, 8, 10, Wojciechowska – domy oraz bloki nr 36, 36A, Farmaceutyczna – domy oraz blok nr 4, Magierskiego, Cieszkowskiego, Boh. Monte Cassino – blok nr 55, Barszczewskiego, Rogińskiego, Borelowskiego i Krajewskiego.

 

Sobota

ulice: Powstania Styczniowego, Toczyskiego, ks. Brzóski, Kruka, Żulińskiego, Romanowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady, Molickiego, Jankowskiego, Jeziorańskiego, Frankowskiego, Paśnikowskiego, Ruckiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Czarkowskiego i Bogdanowicza.

 

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie oznaki wsparcia, modlitwy, życzliwości. Niech czas Adwentu będzie błogosławieństwem, które wypełni Wasze serca mocą Bożego słowa.  
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odszedł: Janusz Prusak.  Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….