33 Niedziela Zwykła - 18.11.2018 r.

 1. Obchodzimy dziś II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Przy wyjściu z kościoła do wystawionych puszek można złożyć ofiarę na ukończeniu budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie.
 2. Zapraszamy na koncert patriotyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości – Wszystko Tobie Ukochana Ziemio. Wystąpi chór dziecięcy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Koncert organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w ramach projektu „ Z kulturą do Nieba”. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.15. Koncert w kościele.
 3. W tym tygodniu będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla  Sienkiewicza. Będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych na Różańcu o godz. 17.25 i w czasie Msza św. o 18.00.
 4. We czwartek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej. Z tej okazji naszym organistom: panu Tomaszowi i panu Grzegorzowi, wszystkim zespołom, scholom, chórowi dziękujemy za śpiew podczas liturgii, za uwielbianie Boga muzyką, życzymy Bożego błogosławieństwa oraz ciągłego zapału w śpiewaniu na chwałę Bogu.
 5. W czwartek na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Msza wotywna o św. Ricie. Złożone wcześniej w zakrystii intencje będą dołączone na początku Mszy św. zbiorowej.
 6. Msza św. za wstawiennictwem O. Piow piątek o godzinie 18.00.
 7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy na celebrację odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych kandydatów razem z rodzicami.
 8. Zapraszamy na Koncert Muzyki Polskiejna 100 lecie Niepodległości i 50 – lecie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.
 9. Od przyszłej niedzieli Członkowie Stowarzyszenia zapraszają po każdej Mszy św. do wsparcia materialnego akcji Pomocnik św. Mikołaja. Czekamy na osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka. Mogą to być także rodzice dla swojego dziecka. Koszt paczki to 90 zł. Paczki zostaną przekazane dzieciom 8 grudnia w amfiteatrze w ramach wydarzenia św. Mikołaj na Poczekajce. Można także ofiarę na paczkę złożyć w zakrystii, kancelarii lub na konto parafialne z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Za każdy dar z serca dziękujemy i zachęcamy do tej inicjatywy.
 10. Do przyszłej niedzieli prosimy również o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii osób samotnych, które chciałyby wziąć udział w Wigilii dla samotnych w dniu 22 grudnia.
 11. Przypominamy, że czynna jest bezpłatna poradnia rodzinna działająca przy parafii. Zachęcamy do korzystania z pomocy ludzi wykazujących się wiedzą i doświadczeniem. Godziny otwarcia poradni na stronie internetowej.
 12. Trwają katechezy ewangelizacyjne prowadzone przez IV wspólnotę neokatechumenalną. Zapraszamy na katechezy do starego kościoła we wtorki i piątki o godz. 19.30. 
 13. Dzisiaj na domowe ciasta i kawę do Kawiarenki u Franka zapraszają wspólnoty neokatechumenalne. 
 14. Zapraszamy do Punktu książki. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł: Nieplanowane dzieci. Natomiast w tygodniku Niedziela dużo różnych artykułów o obchodach  Niepodległości.   Na stolikach także Promyczek Dobra dla dzieci.   
 15. Dziękujemy za wszelkie dobro i życzymy Wam w tym nowym tygodniu wrażliwości na obecność i bliskość Boga.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Józef Marian Munia z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie….