31 Niedziela Zwykła - 04.11.2018 r.

 1. Spotkanie Kółek różańcowych dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Zapraszamy na katechezy ewangelizacyjne prowadzone przez IV wspólnotę neokatechumenalną z Poczekajki. Pierwsza katecheza dzisiaj, a następne we wtorki i piątki o godz. 19.30 w starym kościele.
 3. Dzisiaj przy wyjściu ze świątyni można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie.
 4. Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, w intencjach Ojca Świętego oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 5. Przez cały listopad, codziennie o godz. 17.25 odmawiany będzie Różaniec za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki do modlitwy za naszych bliskich zmarłych są wyłożone na stolikach z prasą. Można je składać w zakrystii lub kancelarii. W tym tygodniu będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla  Konstantynów. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy tej okazji.
 6. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
 7. W przyszłą niedzielę wypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach zaborów. Zachęcamy do wywieszenia flag biało – czerwonych, aby w ten symboliczny sposób zamanifestować nasze narodowe Święto Niepodległości.
 8. Informujemy, że są już nowe księgi intencji na następny rok. Można więc w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019.
 9. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny polecamy rozmowę o świętości z ks. Piotrem Pawlukiewiczem.   Natomiast w tygodniku  Niedziela artykuł o przeżywaniu żałoby: Musi wyboleć do końca.  Jest także Mały Gość Niedzielny. Na stolikach z prasą jest wyłożony kolejny numer Zwiastuna, a w nim prezentacja wspólnoty Braci na Poczekajce. Zachęcamy do nabycia naszej parafialnej gazetki.
 10. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech przykazanie miłości Boga i bliźniego wypełnia całe Wasze życie chrześcijańskie, małżeńskie, rodzinne oraz społeczne i w ten sposób prowadzi do świętości.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Mieczysław Korba z ul. Skrzetuskiego, Anna Janina Sawulska z ul. Śnieżyńskiego, Dariusz Jan Marek z ul. Bohaterów Monte Cassino. … Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….