29 Niedziela Zwykła - 21.10.2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach. Ofiary zbierane na tace, będą przeznaczone na misje prowadzone przez braci kapucynów.
 2. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii po Mszy św. o godz. 11.30.
 3. Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego rejonu Poczekajka rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00 w kościele głównym, a następnie spotkanie wspólnot w salach duszpasterskich.
 4. Dzisiaj na Mszy wieczornej o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje na początek roku akademickiego. Zapraszamy młodzież studencką i nie tylko, od poniedziałku do środy, na godz. 19.30. Rekolekcje poprowadzi br. Adam Zwierz.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec jest odpowiedzią na gorącą prośbę Matki Bożej o modlitwę. Zachęcamy do codziennego różańca. W kościele różaniec codziennie o godz. 17.30.  Różaniec dla dzieci we wtorki, środy i czwartki o godz. 16.30.
 6. Jutro przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II. Na porannych Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwiom Świętego. Na Mszy wieczornej o godz. 18.00 nowenna do św. Rity, a wcześniej różaniec w intencjach składanych za  Jej wstawiennictwem.
 7. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia we czwartek, 25 października. Rozpocznie się ono o 17.30 modlitwą różańcową, a następnie Msza św.
 9. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę 27 października. Na to spotkanie połączone z celebracją liturgiczną zapraszamy również rodziców/opiekunów kandydatów. Prosimy o punktualność i o zajęcie miejsca rodzica / opiekuna obok kandydata. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 9.00.
 10. Na stolikach z prasą są już wyłożone kartki do modlitwy za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy aby na kartkach zaznaczyć tydzień, w którym będą czytane.
 11. Dziękujemy za ofiary do puszek złożone w ubiegłą niedzielę na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Zebrane ofiary w kwocie 9 223 zł  przekażemy jutro  do  Fundacji Dzieło Nowego  Tysiąclecia.
 12. Dziś jeszcze zapraszamy na koncert Łukasza Jemioły.  Koncert odbędzie się o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Wydarzenie organizowane jest w ramach edycji „ Z kulturą do Nieba” i dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.
 13. Koło Fotograficzne zaprasza do Galerii w Amfiteatrze na wystawę “Rok z życia Parafii”. Na wystawie można zobaczyć zdjęcia z większości wydarzeń jakie miały miejsce podczas ostatniego roku.
 14. Zapraszamy także do Kawiarenki u Franka. Dzisiaj ciasto i kawę serwują członkowie Grupy o. Pio. Ofiary składane w kawiarence wspierają różnorodne dziania parafii.
 15. Przypominamy o moralnym obowiązku udziału w wyborach samorządowych, które dzisiaj odbywają się w naszej Ojczyźnie, i głosowaniu w zgodzie z własnym sumieniem, na ludzi uczciwych i odpowiedzialnych za dobro wspólne.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wacława Aniela Bąbol z ul. Borelowskiego, Henryk Witkowski z ul. Juranda, Janina Stępkowska z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..