26 Niedziela Zwykła - 30.09.2018 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.15 w amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu „Heaven Up z Archaniołami”. Koncert jest organizowany w ramach projektu X edycji „Z Kulturą do Nieba” przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Wstęp wolny dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy. 
 3. Juto rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy codziennie na różaniec  św. o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie w kościele i do pielęgnowania jej w rodzinach. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny na różaniec we  wtorki,  środy i czwartki   na godz. 16.30.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka. Zapraszamy codziennie na Godzinki o św. Franciszku  o godzinie 17.00 i na Mszę św. o godzinie 18.00.  
 5. Uroczystość św. Franciszka w czwartek. O godz. 6.05 zapraszamy na godzinki o św. Franciszku. Następnie, Msze św. odprawiane będą w porządku świątecznym, tzn.: 30, 7.30, 8.30,10.00, 16.30. Uroczysta Msza koncelebrowana o godz.  18.00, a po Mszy nabożeństwo Transitus – czyli pamiątka śmierci i przejścia  Franciszka do Nieba. Po nabożeństwie uczczenie relikwii św. Franciszka.
 6. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził br. Franciszek Tołczyk, ekonom klasztoru i duszpasterz dzieci przedszkolnych. Msza św. w jego intencji w czwartek o godz. 18.00. Natomiast w sobotę, 6 października, na godz. 6.30 zapraszamy na Mszę św. imieninową br. Artura Fredo, Rektora WSD Kapucynów na Poczekajce oraz wikarego klasztoru. Obu naszych solenizantów polecamy także Waszej gorącej modlitwie.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek oraz I Sobota m-ca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 w kaplicy okrągłej i modlitwa za kapłanów oraz w intencji powołań. W piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. W sobotę zapraszamy szczególnie na Msze św. o godzinie 18.00 z Nieszporami Maryjnymi i na nabożeństwo zakończone procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 8. W I piątek przed południem będziemy również chodzić do chorych z Komunią św.
 9. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na rekolekcje o charyzmacie wspólnoty Oddani Miłości Miłosiernej, które rozpoczną się 3 października o 19.30 w kościele. Nauki z modlitwą będą głoszone przez 5 kolejnych tygodni we środy. 
 10. Zapraszamy do Punktu Książki oraz do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Gość Niedzielny o pielgrzymce papieża Franciszka do krajów nadbałtyckich. Natomiast w tygodniku Niedziela warto przeczytać artykuł Człowiek jest drogą Kościoła, w kontekście bieżących tematów. Jest również pierwszy po wakacjach numer gazetki parafialnej Zwiastun,  a w nim wywiad z nowym proboszczem parafii. 
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na metropolitalne seminarium duchowne w Lublinie. Na ten nowy tydzień, niech Bóg obdarzy Was duchem zrozumienia i jedności. Polecamy Was również opiece św. Aniołów.  
 12. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Krystyna Budzyńska z ul. Leonarda,  Artur Ostęp z ul. Skrzetuskiego,  Zdzisław Julian Skrzypek z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….