25 Niedziela Zwykła - 23.09.2018 r.

 1. Dzisiaj przypada 50  rocznica śmierci św. o. Pio. Z tej racji Grupy Modlitwy Ojca Pio, przypominają Jego słowa i zachęcają, aby otoczyć dziś szczególna opieką dusze czyśćcowe, polecając ich  w modlitwie do Matki Bożej Opiekunki Dusz Czyśćcowych. Może to być np. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy o naszych zmarłych.
 2. Dzisiaj zbiórka dobrowolnych ofiar do skarbon ustawionych przy wyjściach z kościoła na diecezjalny „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”, czyli na wspieranie nauki chrześcijańskiej Dziękujemy za to materialne wsparcie.
 3. Jutro zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii „POCZEKAJKA” na Walne Zebranie, które odbędzie się w sali konferencyjnej o godzinie 17.30.
 4. Od jutra wznawia swoją działalność siłownia przy parafii, na takich samych zasadach jak wcześniej.
 5. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu, patrona Parafii. Nowenna będzie prowadzona od godz. 17.00. Najpierw Godzinki o św. Franciszku, później Różaniec, i o godz. 18.00 Msza św. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich czcicieli św. Franciszka.
 6. Chór parafialny zaprasza wszystkich, którzy chcą się zaangażować w  śpiew podczas liturgii. Warto przyjść, posłuchać i wspólnie opracować nowy repertuar pieśni. Próby chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w salce nr 2. Bardzo gorąco zapraszamy.
 7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek 27 września o godzinie 18.00. O godz. 17.30 Różaniec.
 8. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert Zespołu GuadelupeUwielbienie z Maryją, w ramach modlitwy Jerycho Młodzież.
 9. Do piątku 28 września przyjmujemy jeszcze zapisy dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W przyszłą niedziele pierwsze spotkanie rodziców i dzieci po Mszy św. o godz. 11.30. Dzieci prosimy, aby przyniosły wtedy do poświęcenia różańce.
 10. Rusza po wakacyjnej przerwie akcja  Makulatura na misje . Wspieramy w ten sposób  materialnie  braci kapucynów  w    Kontener na  makulaturę  będzie  podstawiony w piątek  28 września, i będzie stał przy kancelarii  do  poniedziałku  włącznie.  Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 11. W przyszłą niedziele o godzinie 19.15 zapraszamy do amfiteatru na koncert  znanego i lubianego zespołu lubelskiego Heaven Up.  Będzie to  pierwsze wydarzenie w ramach projektu  X edycji „Z  Kulturą do Nieba”.
 12. Zapraszamy do Punktu Książki. Polecamy prasę katolicką.. W tygodniku Gość Niedzielny chociażby ciekawe artykuły: Druga strona reflektora czy W ciemno! Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: Bo Pan Bóg powiedział .  Dla  młodzieży dwutygodnik Droga, a dla dzieci Promyczek dobra. Zachęcamy do lektury.
 13. Dziękujemy za wszelkie dobro, za ofiary składane na kościół. Życzymy Wam nieustannego wzrostu w wierze oraz w miłości do Boga i bliźnich.
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Biernacka-Penkszyk z  Skrzetuskiego; Zbigniew Suwałowski z ul. Irydiona; Feliksa Bogumila Gasińska z ul. Juranda; Zofia Irena Pomorska z ul. Irydiona; Artur Ostęp z ul. Skrzetuskiego.  Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….