23 Niedziela Zwykła - 09.09.2018 r.

  1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we czwartek 13 września na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na czuwanie modlitewne i procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  2. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w piątek 14 września. Odpust u Ojców Dominikanów na Starym Mieście. Główne uroczystości rozpoczną się w bazylice o godzinie 17.00.
  3. Społeczność Zespołu Szkól Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego połączone z uroczystością obchodów rocznicy Obrońców Lublina z udziałem wojska, kombatantów i władz miasta.  Uroczystość rozpocznie się Mszą św.  w naszym kościele w piątek 14 września o godzinie 10.00,  a po niej przejście pod pomnik i dalsza część obchodów.
  4. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę 15 września w kościele o godz. 9.00.
  5. Już od przyszłej niedzieli zapraszamy na Mszę św. dla dzieci przedszkolnych o godzinie 11.30 w starym kościele.
  6. Na czuwanie modlitewne JERYCHO – MŁODZIEŻ przed Synodem Biskupów na temat „Młodzież, Wiara i Rozeznanie powołania” zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież 21 września od godziny 17.30. Szczegółowe informacje na plakatach przed kościołem.
  7. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stolikach. W jubileuszowym Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł „ SIEDMIU” o pierwszych redaktorach naczelnych pisma, a w tygodniku Niedziela polecamy artykuł „ Tam gdzie Piotr, tam Kościół”.
  8. Za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i klasztoru składamy serdeczne Bóg zapłać. Nauczycielom, wychowawcom, młodzieży i dzieciom na początku nowego roku szkolnego życzymy dużo wytrwałości i cierpliwości. A na nadchodzący tydzień Wam i Waszym bliskim życzymy otwarcia się na działanie Boga  i odwagi życia według słowa Bożego.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Elżbieta Barbara Madej z ul. Dragonów Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie…