21 Niedziela Zwykła – Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26.08.2018 r.

  1. W tym tygodniu I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. z Nieszporami o godzinnie 18.00 i czuwanie  modlitewne zakończone procesją z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  2. Tradycją lat ubiegłych, w I sobotę września, wyruszają z diecezji lubelskiej piesze pielgrzymki do Matki Bożej Kębelskiej do Wąwolnicy. Również z naszej parafii wyrusza grupa pielgrzymów, którzy organizują się o godz. 7.30 przed kościołem, a następnie wyruszają w trasę. Bardzo prosimy o pomoc w organizacji pielgrzymki przez braci porządkowych oraz przez osoby chętne do śpiewania. Osoby, które pragną wyruszyć do Wąwolnicy oraz ich bliskich i duchowych pielgrzymów zapraszamy (według możliwości) na mszę św. o godz. 6.30 w której będziemy polecać również pielgrzymów.
  3. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej zaprasza wszystkich wiernych na Uroczystości 40 rocznicy Koronacji Figury Matki Bożej, które odbędą się w sobotę 1 września oraz w niedzielę 2 września. Szczegółowy program na stronie internetowej sanktuarium.
  4. W przyszłą niedzielę, na godz. 11.30 zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii – w szczególności uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 57 – na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolno – katechetyczny. Dzieci prosimy również o przyniesienie plecaków i przyborów szkolnych do poświęcenia na nowy rok nauki.
  5. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego IX LO w poniedziałek, 3 września, o godz. 9.00 w Starym Kościele.
  6. Od pierwszej niedzieli września wraca porządek Mszy św. przed wakacyjny, czyli nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 19.30, tylko Msza popołudniowa o 16.00 i wieczorna o godz. 18.00. Pozostały porządek bez zmian.
  7. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można także nabyć podręczniki do religii. Polecamy prasę katolicką wyłożoną na stolikach.
  8. Na ostatni tydzień wakacji, życzymy wszystkim zdrowia, pogody ducha i nowych sił oraz wytrwałości w czynieniu dobra. Niech Matka Boża, Pani Jasnogórska, Patronka naszej Ojczyzny i Parafii wspiera Was we wszystkich waszych potrzebach i wyprasza błogosławieństwo swojego Syna.
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Ewa Eugenia Pietraszek z ul. Skrzetuskiego, Edward Aleksander Winiarczyk z ul. Irydiona. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….