18 Niedziela Zwykła - 05.08.2018 r.

  1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości oraz ważnych wydarzeń narodowych w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i krzywd wyrządzonych z powodu nadużywania alkoholu. Można się także wpisać do Księgi trzeźwości, która jest wyłożona w zakrystii.
  2. W piątek 3 sierpnia wyruszyła Piesza Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę. Zachęcamy do łączności duchowej z pielgrzymami w tzw. Grupie białej. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.25 i na Msze św. o godzinie 18.00. W godzinie Apelu Jasnogórskiego można się łączyć z pielgrzymami także poprzez media.
  3. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. według porządku dnia powszedniego. Odpust w parafii Przemienienia Pańskiego przy ul. Nadbystrzyckiej.
  4. Przypominamy, że w miesiącu sierpniu kancelaria parafialna jest czynna tylko po południu w godz. 17.00-19.00. Natomiast od września nastąpi zmiana w urzędowaniu kancelarii parafialnej, która będzie polegała na tym, że kancelaria czynna będzie codziennie tylko w godzinach popołudniowych, ale godzinę wcześniej, czyli od godz. 16.00 do 19.00.
  5. Zapraszamy do Punktu Książki, gdzie można nabyć ciekawą lekturę religijną na wakacje. Są już także nowe podręczniki do nauki religii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela chociażby artykuł Apostolstwo „Babuszek” czy wstęp do wywiadu z policjantką, która „ Zamieniła mundur na habit”. W Gościu Niedzielnym artykuł Wiara z ukrycia, o miejscach męczeństwa w Japonii i ciekawe świadectwa osób w ramach programu 100 Dni Trzeźwości na 100- lecie Niepodległości.  
  6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na klasztor i kościół. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie pielgrzymów poprzez Fundusz Idę z Tobą oraz za wsparcie kuchni pielgrzymkowej poprzez owoce i warzywa. Niech Maryja, Matka Boża Anielska wyprasza Wam i Waszym bliskim potrzebne łaski na każdy dzień.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu do wieczności odeszli: Wanda Łucja Rożenek z ul. Leonarda,  Bolesław Kubis  z  Struga,  Marianna Nurzyńska z ul. Struga, Waldemar Kosiński z ul. Herbowej, Edward Garbacz z ul. Skrzetuskiego, Danuta Krystyna Olszowiec z ul. Herbowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….