17 Niedziela Zwykła - 29.07.2018 r.

 1. Dzisiaj uroczyście posługę proboszcza parafii obejmuje br. Mirosław Ferenc. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz polecamy go Waszej modlitwie. Jutro na godz. 6.30 zapraszamy na Mszę imieninową w intencji nowego proboszcza.
 2. Witamy w naszej wspólnocie klasztornej również br. Franciszka Tołczyka, który będzie pełnił posługę ekonoma klasztoru. Życzymy mu Bożego prowadzenia i wszelkiego błogosławieństwa w jego zakonnej codzienności. 
 3. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. przed kościołem błogosławieństwo pojazdów i kierowców.
 4. Spotkanie pielgrzymów wyruszających na Jasną Górę w grupie brązowej nr 3, odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 będzie możliwość zapisania się na listę. Zapisów można dokonać także 2 sierpnia – w dniu składania bagaży od godz. 17.00.  Możemy jeszcze wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które w grupie nr 3 wynoszą 130 zł od osoby, podając tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Idę z Tobą”. Można też ofiarować na kuchnię pielgrzymkową warzywa, dostarczając je przy furcie 2 sierpnia od 17.00
 5. We środę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości oraz pamiętnych rocznic jak chociażby kolejnej Rocznicy Powstania Warszawskiego czy Cudu nad Wisłą.
 6. W czwartek 2 sierpnia Święto Matki Bożej Anielskiej, czyli tzw. Odpust Porcjunkuli. Można tego dnia zyskać odpust zupełny, czyli darowanie kar doczesnych pod zwykłymi warunkami tj. wyzbycie się przywiązania do grzechów, spowiedź, Komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Porządek tego dnia: o godz. 6.05 – Godzinki. Msze święte: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i  o godzinie 18.00 Msza św. z  Nieszporami Maryjnymi.
 7. W piątek wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupę z naszej parafii, czyli Grupę nr 3 poprowadzi O. Andrzej Derdziuk. Pielgrzymka będzie przechodzić przez Al. Kraśnicką ok. godziny 11.00. Zachęcamy parafian do licznego pożegnania pielgrzymów przechodzących przez naszą parafię. Zachęcamy do uczestnictwa na miejscu w białej grupie. Codziennie przez czas trwania pielgrzymki zapraszamy na różaniec o godzinie 17.25 i Msze św. o godzinie 18.00 a w godzinie Apelu Jasnogórskiego o duchowe łączenie się z pielgrzymami.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • I   czwartek –  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne – od godziny 15.00  – w okrągłej kaplicy
 • I piątek – nie będzie dodatkowej Mszy św. dla dzieci o 16.30.   Zapraszamy dzieci na Msze św. z dorosłymi szczególnie o godzinie 8.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszami św. Nabożeństwo wynagradzające o godzinie 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 • I sobota – Mszę św. z Nieszporami  o godzinie 18.00 i czuwanie  modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Dziękujemy za wszelkie dobro i modlitwę. Niech Matka Boża Anielska wyprasza Wam potrzebne łaski i radość odpoczynku dla przebywających na  urlopach.
 2.  Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Edward Sawulski i Grażyna Anna Skowrońska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.