16 Niedziela Zwykła - 22.07.2018 r.

   W tym tygodniu:

  1. Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio w poniedziałek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć jeszcze w zakrystii.

II  W przyszłą niedzielę:

  1. W przyszłą niedziele zostanie podczas Mszy św. o godzinie 13.00 zostanie wprowadzony kanonicznie nowy proboszcz naszej parafii O. Mirosław Ferenc. Polecamy go Waszym modlitwom.
  2. Poświecenie pojazdów za tydzień po każdej Mszy św. Poświecenie będzie na parkingu przy Monte Cassino i wokół kościoła.

        Ogłoszenia inne:

  1. Spotkanie pieszych pielgrzymów na Jasną Górę grupy brązowej nr 3, odbędzie się we wtorek 31 lipca – o godz. 19.00 w starym kościele. Już od godziny 18.00 i po spotkaniu będzie możliwość dokonania zapisu. Zapisów można będzie dokonać także 2 sierpnia –  w dniu składania bagaży. Możemy wspomóc pielgrzymów w ramach funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą” pokrywając, choćby w części, koszty pielgrzymki, które wynoszą 130 zł od osoby, podając tez intencje do modlitwy na pielgrzymim szlaku. Ofiary można złożyć w zakrystii, kancelarii, przy furcie lub wpłacić na konto parafialne z dopiskiem “Fundusz Idę z Tobą”.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy O. Tomasza Mączewskiego, który był katechetą w ZSE i duszpasterzem Mszy św. dla przedszkolaków w starym kościele. Został przeniesiony do naszego klasztoru w Bydgoszczy.
  3. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki samolotowe: do Ziemi Świętej w listopadzie i do Brazylii i Argentyny w lutym 2019 roku. Informacje o programie i zapisach w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie potrzeby parafii klasztoru, za zrozumienie, życzliwość i za wszelkie oznaki dobra okazywane nam każdego dnia. Życzymy Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący tydzień i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne. Naszym babciom i dziadkom z racji   wspomnienia w środę rodziców Matki Bożej  – św. Joachima i Anny życzymy obfitości Bożych darów oraz szacunku wdzięczności wśród swoich najbliższych.
  5. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Kazimiera Wysocka z ul. Molickiego. Wieczny odpoczynek racz  jej dać  Panie….
  6. Kończę dzisiaj posługę proboszcza w naszej parafii na Poczekajce. W tym tygodniu podejmę nowe obowiązki w klasztorze w Warszawie. Trudno w kilku zdaniach objąć czas 12 lat, różnych wydarzeń duchowych i tych zewnętrznych. Bogu dziękuje za ten owocny czas pracy pośród Was, za dobre przyjęcie i zaufanie jakim mnie obdarzyliście. Za  wspieranie materialne prac w kościele i klasztorze, za życzliwe słowo i  cenne uwagi krytyczne. Za modlitwę i przykład pobożności. Dziękuje moim przełożonym i współbraciom z którymi było mi dane przez te 12 lat pracować, katechetom, członkom Duszpasterskiej Rady Parafialnej,  organistom, osobom troszczącym się o czystość  i w kościele i troskę o piękno wystroju kościoła, pani Marioli za prowadzenie Biblioteki parafialnej, państwu  Marcowskim za prowadzenie Punktu książki, wszystkim wspólnotom za współtworzenie życia parafialnego.  Słowa wielkiej wdzięczności kieruję do członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka, szczególnie tych aktywnie uczestniczących i tworzących koloryt działań w parafii, poświęcających swój czas dla nas.  Pragnę też przeprosić za swoje ograniczenia, czasami za brak cierpliwości, a czasem za brak zrozumienia, za to co było złem i brakiem świadectwa. PRZEPRASZAM.  Życzę Wam kochani Parafianie, nieustanego trwania w łasce Bożej, dobrej współpracy z nowym proboszczem O. Mirosławem i wspólnotą Braci. Niech       Maryja Patronka naszej parafii wyprosi nam dar gorliwości i obdarzania się nawzajem miłością. Za wszelkie dobro, które stało się od Was moim udziałem wielkie BÓG ZAPŁAĆ !!