13 Niedziela Zwykła - 01.07.2018 r.

Komunikat Metropolity Lubelskiego

       Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia! 

             Obraz Matki Bożej z Archikatedry Lubelskiej jest głęboko wpisany w duchowe oblicze Lublina i całej Archidiecezji. Trzydzieści lat temu, 26 czerwca 1988 roku obraz został ukoronowany z inicjatywy Ks. Bpa Bolesława Pylaka. Wspominając to wydarzenie zgromadzimy się na Placu Katedralnym w dniu 3 lipca o godz. 19.00. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Bp Jan Śrutwa, były biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i biskup zamojsko-lubaczowski. Będziemy dziękować Bogu za 70. lat kapłaństwa Ks. Abpa Seniora Bolesława Pylaka. Niech ten piękny i rzadki jubileusz stanie się okazją do serdecznej modlitwy w intencji Czcigodnego Jubilata.

Już za miesiąc wyruszy 40. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Mobilizuje ona tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w ważnych życiowo intencjach. W drodze na Jasną Górę towarzyszyć nam będzie hasło: „Owocem ducha jest miłość”, nawiązujące do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji zbliżającego się Synodu Biskupów na temat „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Partnerem Pielgrzymki będzie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

 Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą i włączyć się w duchowe pielgrzymowanie. Osoby, które skorzystają funduszu, poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.

Polecając wszystkich macierzyńskiemu wstawiennictwu Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej na Jasnej Górze i w naszej Archikatedrze, wszystkim z serca błogosławię. 

Wasz Biskup Stanisław

W tym tygodniu :

 1. Przypominamy, ze w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie po południu Mszy św. o godzinie 16.00 i w starym kościele. Natomiast przez okres wakacji będzie dodatkowa Msza św.  godzinie 19.30.
 2. Konferencje przed Chrztem w lipcu, sierpniu i wrześniu odbywać się będą w I i III  sobotę miesiąca.
 3. Poradnia Rodzinna i Klub Seniora w lipcu i sierpniu nie będzie czynne. W lipcu nie będzie czynna także – poradnia przedmałżeńska.
 4. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna tylko popołudniu od 17.00- 19.00.
 5. We wtorek swoje imieniny obchodzi Tomasz Rogaliński kapelan Wojewódzkiego szpitala przy Al. Kraśnickiej. Msza św. w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30.  
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godziny 15.00
 • I piątek – Spowiedź pól godziny przed Mszą św. W wakacje nie ma dodatkowej Mszy św. dla dzieci  o godzinie 16.30 .  Zapraszamy na Msze św. rano i wieczorem.   
 • I sobota – Msza św. z nieszporami  o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.

Ogłoszenia różne:

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Józefa Grudę furtiana naszego klasztoru. Został przeniesiony do Krynicy Morskiej. Dziś żegnamy O. Przemysława Kryspina– moderatora Ruchu światło Życie, opiekuna grupy Modlitwy św. Rity. Podejmie on obwiązki magistra ponowicjatu i wikarego klasztoru przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Odchodzącym braciom dziękujemy za ich posługę  i życzymy Bożego błogosławieństwa na nowe zadania.
 2. Od poniedziałku nowym wikarym parafii zostanie O. Paweł Kaczorek.
 3. W gablocie ogłoszeń program Dni Maryjnych w Archikatedrze Lubelskiej.
 4. Zapraszamy do Punktu Książki. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy wyłożonej na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny ciekawy artykuł Holy –days – o tym bogactwie letnich rekolekcji. Natomiast w tygodniku Niedziela  wywiad: Miłość ludzka nie jest Bogiem – o sakramencie małżeństwa mówi O. Augustyn Pelanowski. Jest także dla dzieci wakacyjne wydanie Mały Gość Niedzielny  jeszcze  nasza gazetka parafialna
 5. Na najbliższy tydzień odpoczywającym życzymy dobrej pogody i radości w gronie rodzinnym a wszystkim obfitości Bożych darów.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Ewa Spólnicka   z ul. Borelowskiego.  Wieczny odpoczynek racz  jej  dać Panie….