11 Niedziela Zwykła - 17.06.2018 r.

W tym tygodniu:

  1. Msze Św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży we poniedziałek o godzinie 9.30 dla Szkoły Podstawowej nr 57 z oddziałami gimnazjalnymi: we wtorek  o godzinie 9.15  dla Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego i Gimnazjum i Liceum im. Sobieskiego, w czwartek o godzinie 10.30  dla Szkoły Podstawowej  nr  38 a w piątek  o godzinie 8.30 dla IX L.O. w starym kościele.  

W przyszłą niedzielę:

  1. W przyszłą niedziele będziemy gościć Ks. Piotra Nowaka – proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego. Wygłosi do nas Słowo Boże i poprosi nas o wsparcie budowy kościoła przy ul Nadbystrzyckiej.

Ogłoszenia inne

  1. W tym tygodniu żegnany w naszej wspólnocie O. Tomasza Mantyka, wikarego parafii, katechety w Gimnazjum nr 7 i duszpasterza Młodzieży. Dziękujemy za gorliwość, posługę sakramentalną i piękne homilie. O. Tomasz został przeniesiony do klasztoru przy Krakowskim Przedmieściu i od października rozpocznie studia doktoranckie w KUL. Życzymy Bożej opieki i sił na kolejny etap studiów.
  2. Trwa zbiórka makulatury. Wspieramy materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii do poniedziałku włącznie.
  3. Wakacje na Poczekajce dla dzieci ze Szkół Podstawowych będą w dwóch turnusach: 23-27 lipca i 30 lipca do 3 sierpnia. Zapisy od poniedziałku w kancelarii.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli materialnie przygotowanie naszego Festynu Rodzinnego i tym którzy trudzili się nad jego przygotowaniem i przebiegiem a także wszystkim uczestnikom tego radosnego wydarzenia.
  5. Na nadchodzący tydzień życzmy otwartego serca na Boże natchnienia wspartego wstawiennictwem naszych świętych Patronów, studentom zmagającym się z sesja egzaminacyjną światła Ducha Świętego a wszystkim ojcom z okazji zbliżającego się święta opieki św. Józefa i odwagi bycia autorytetem dla swoich dzieci.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Zofia Kownacka z ul. Leonarda, Tadeusz Ziemnicki z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….