10 Niedziela Zwykła - 10.06.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Przypominamy o Marszu życia, który wyruszy dziś o godzinie 16.00 z pod gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na Plac Zamkowy. Poprzedzi go Msza św. o godzinie 15.00 na placu przed Kościołem Akademickim KUL.
 2. Ostatnie wydarzenie z IX edycji Z kulturą do Nieba – Niezwykle klimatyczny Koncert „Ta droga …” wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem z Warszawy. Koncert w amfiteatrze o godzinie 19.15. Wstęp wolny.

W tym tygodniu:

 1. Czcicieli Matki Bożej w znaku Fatimskim zapraszamy we środę na wieczorne czuwanie, które rozpocznie się Mszą św. z Nieszporami o godzinie 18.00 a po niej adoracja i procesja z figurą Matki Bożej.

Ogłoszenia różne:

 1. Jest jeszcze kila wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w listopadzie. Wylot i przylot ze Świdnika. Jest także organizowana pielgrzymka samolotowa do Brazylii i Argentyny w lutym 2019 r. Zapisy do końca czerwca. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie internetowej. Zapisy u proboszcza parafii.
 2. Witamy dziś w naszej wspólnocie parafialnej znanego nam O. Andrzeja Kiejzę, który po 6 latach posługi prowincjała został skierowany do naszej wspólnoty. Życzymy ojcu opieki Bożej i wstawiennictwa św. Patronów i dobrego samopoczucia w naszej wspólnocie.
 3. W sobotę wyczekiwany przez wielu z nas XII Parafialny Festyn Rodzinny  „Wspólnota to ty i ja”. Wielu z nas nie trzeba namawiać bo wiemy jak piękny to czas wspólnej zabawy i odpoczynku. Podczas festynu w „Ogrodzie św. Franciszka” będzie  można znaleźć ciekawe nagrody w tym cenne jak:  rower, telefony, tablet, sprzęty agd.,  Tradycyjnie bogata oferta gastronomiczna: kuchni kapucynów, kapucynek i pielgrzymkowej. Program artystyczny został przygotowany przez szkoły z naszej parafii.  Będzie możliwość znakowania rowerów  (potrzebna jest osoba pełnoletnia z dowodem osobistym i dowód zakupu roweru).  Środki materialne zebrane ze wszystkich działań podczas festynu zostaną przeznaczone na sfinansowanie wakacji dla dzieci z naszej parafii.  Festyn rozpocznie się o godzinie 11.00 na ogrodzie klasztornym wręczeniem nagród zwycięzcom Jubileuszowego Pucharu Niepokalanej. Gwiazdą wieczornego Koncertu  będzie znany nam wszystkim Krzysztof Antkowiak. Koncert rozpocznie się na ogrodzie o godzinie 20.00.
 4. Sztab przygotowujący to wydarzenie zwraca się do nas z prośbą o włączenie się w przygotowania do tego święta naszej parafii przez ofiarowanie nowych przedmiotów na wykorzystanych w „Ogrodzie św. Franciszka”, słodyczy czy też środków materialnych. Przypominamy, że przekazywanie artykułów spożywczych na rzecz Stowarzyszenia, które jest Organizacją Pożytku Publicznego jest zwolnione jest z podatku VAT. Zachęcamy do włączenia się w to wspólne dzieło. Do czwartku można takie dary złożyć w kancelarii czy na furcie. Poczujmy się gospodarzami tego wydarzenia, zachęcamy do przygotowania i  przyniesienia na Festyn ciasta (bez masy kremowej) w sobotę do godziny 11.00 na furtę lub bezpośrednio do stanowiska z ciastem
 5. Dziś natomiast w ramach Dnia Dziecka, przed kościołem rozprowadzane przez młodzież – słodkie cegiełki w formie kapucyńskich serc i słodyczy Poczekajki w niezwykle pięknych kuferkach słodycz Poczekajki w patriotycznych barwach a kapucyńskie serca z pożegnalnym uśmiechem proboszcza i jego sercem dla każdego. To piękny prezent dla siebie i bliskich. Jest to nasza konkretna pomoc wobec dzieci, które dzięki naszemu wsparciu będą mogły cieszyć się wyjazdem na wakacje. Jak co roku cena wyjściowa to 5 zł. za kuferek. Zawsze można dać więcej. Wierząc w wasze szlachetne serca liczymy na pozytywną odpowiedź na to wspólne dzieło szczególnie tych, którzy biernie uczestniczą w akcjach parafia W ubiegłym roku wyjazdy wakacyjne wsparliśmy na ponad 27 tys. zł. Liczymy na waszą hojność.
 6. Ostatni raz przed wakacjami na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 7. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę na jasną Górę w dniach 7 i 8 lipca. Zapisy w Biurze do końca czerwca w godzinach urzędowania Biura.
 8. Dziś na ostatnie przed wakacjami ciacho i włoską kawę do kawiarenki U Franka zaprasza nas młodzież oazowa.
 9. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w procesjach eucharystycznych, Dniach parafii i wczorajszym odpuście dając świadectwo wiary i przywiązania do parafii. Na nadchodzący tydzień życzmy odwagi przynależności do Chrystusa i wielu łask płynących z jego Najświętszego Serca.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Lebecki z ul. Wołodyjowskiego, Kazimierz Rogala z ul. Skrzetuskiego, Janina Sikorska  z ul. Ułanów i  Czesław Zarzeczny z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im  dać Panie….