Niedziela Trójcy Świętej - 27.05.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Kolejne wydarzenie w ramach IX edycji z Kulturą do Nieba będzie skierowane do widzów najmłodszych. Tańcobajka „Kot w butach… i kapeluszach” to nie „teatrzyk”. To też nie zwykła zabawa taneczna. To wielowymiarowe wydarzenie, obok którego rodzice i wychowawcy ceniący dobre wartości, nie mogą przejść obojętnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy dziś o godzinie 12.40 w amfiteatrze. Wstęp wolny.
 2. Zapraszamy dziś na uwielbienie Boga w Trójcy Jedynego po wieczornej Mszy Świętej. Uwielbienie prowadzi Duszpasterstwo Młodych

 W tym tygodniu:

 1. Z radością informujemy ze w najbliższy wtorek na Mszy św.  godzinie 18.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej w dniu jej liturgicznego wspomnienia i bł. Ks. Michał Sopoćki kierownika duchowego św. Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy, aby godnie przyjąć nowych Orędowników naszych spraw.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył, w kościele lub poza nim, w procesji eucharystycznej. Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, zarówno w nowym jak i w starym kościele). Po Mszy św. o godz. 10.00 (bez homilii) wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w latach ubiegłych. Niech w tym dniu nasze domy i mieszkania będą udekorowane symbolami eucharystycznymi. Symbole eucharystyczne można nabyć w przystępnej cenie w naszym Punkcie Książki. O przygotowanie ołtarzy i dekoracji prosimy Neokatechumenat, Oazę Rodzin i Młodzież. Prosimy także zainteresowanych parafian o przygotowanie orszaku z baldachimem, chorągwiami. Przynieśmy ze sobą teksty pieśni eucharystycznych. Niech ta procesja będzie wyrazem naszej wiary. Szczególne miejsce w procesji Bożego Ciała mają dzieci I komunijne i rocznicowe, które niech przyjdą w uroczystych strojach na godz. 10.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.
 3. Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i fizyczne – w najbliższy czwartek  rozpocznie się nabożeństwem majowym o godzinie 17.30.
 4. Już po raz 16, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Owocem Ducha jest Miłość, odbędzie się na Placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, o godz. 19.30. Gwiazdą wieczoru będą: Krzysztof, Piotr i Wojciech Cugowscy. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 5. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 1 czerwca br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
 6. Oktawa uroczystości Bożego Ciała daje nam doskonałą sposobność do wyrażenia wdzięczności wobec Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Procesja eucharystyczna będzie podczas nabożeństwa czerwcowego, które odprawiamy codziennie o 17.30. Prosimy szczególnie o czynne uczestnictwo dzieci i dziewczynek do sypania kwiatów.
 7. Dni odnowy wewnętrznej:
 • I piątek miesiąca – dodatkowa Msza św.  o godzinie 16.30 poprzedzona spowiedzią o godzinie 16.00.
 • I sobota miesiąca – Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i po niej nabożeństwo zakończone procesją.

Ogłoszenia różne:

 1. Informujemy, że w związku z wejściem nowych przepisów RODO z dniem 25 maja 2018 r., wszystkie dokumenty wydawane w kancelarii parafialnej są na podstawie dowodu tożsamości osoby, dla której wystawiany jest dokument. 
 2. Dziś do kawiarenki Parafialnej u Franka zaprasza nas Bracia ze wspólnoty neokaterchumenalnej na dobre ciacho i kawę.
 3. Dziękując za wszelkie dobro, na nadchodzący tydzień życzmy odwagi przynależności do Chrystusa i wielu łask płynących z jego Serca a wszystkim dzieciom z racji przypadającego w tym tygodniu ich święta codziennej miłości od najbliższych i trwałej przyjaźni z Jezusem.  
 • Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Eugeniusz Pasterniak z ul. Ruckiego,  Edward Kutermankiewicz z ul. Dragonów, Henryk Smołecki z ul. Skrzetuskiego, Jan Banaszek z ul. Irydiona i Arkadiusz Skorek z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie….