Pielgrzymka do Ziemi Świętej – 15-21 listopada 2018 r.

ZIEMIA  ŚWIĘTA 
Śladami naszego Odkupiciela

(7 dni – samolotowo-autokarowa- wylot i przylot-  lotnisko Lublin –  Świdnik)

TERMIN  PIELGRZYMKI    15 – 21 listopada 2018 r. 

CENA  PIELGRZYMKI

1680 zł i 590 USD  oraz 100 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Izraela)

(dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 250 USD)  

Osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, którego koszt wynosi 100 zł

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności z franciszkanami – opiekunami Miejsc Świętych oraz z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: LUBLIN – TEL AWIW

Spotkanie pielgrzymów na lotnisku w Lublinie o godz. 4.20. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Tel Awiwu o godz. 6.10. Lądowanie w Izraelu o godz. 10.50. Hajfa. Góra Karmel – sanktuarium Stella Maris. Zakwaterowanie w Nazarecie. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa. Nazaret. Grota i bazylika Zwiastowania NMP, kościół św. Józefa.

 2 dzień: JEZIORO GALILEJSKIE

Korozain. Góra Ośmiu Błogosławieństw. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Przepłynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Tyberiada – kościół św. Piotra i pomnik „Miast Polskich”.

 3 dzień: MORZE MARTWE

Akko – forteca z czasów krzyżowców. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Wadi Qelt – panorama klasztoru św. Jerzego. Zakwaterowanie w Betlejem.

 4 dzień: GRÓB PAŃSKI

Herodion – pałac-twierdza króla Heroda. Yad Vashem – muzeum martyrologii żydowskiej. Ain Karem. Sanktuarium Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Pustkowie św. Jana Chrzciciela. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii.

 5 dzień: JEROZOLIMA

Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Pater Noster”, „Dominus Flevit”, panorama Jerozolimy, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Mur Płaczu. Góra Syjon: Wieczernik i kościół Zaśnięcia NMP. Menora przed Knesetem.

 6 dzień: JEROZOLIMA

Abu Ghosz (jedno z trzech biblijnych Emaus). Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Bożego Grobu.

 7 dzień: TEL AWIW – LUBLIN

Pole Pasterzy. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia. Jafa – kościół św. Piotra. Odlot do kraju
o godz. 20.50. Lądowanie w Lublinie o godz. 23.40 i zakończenie pielgrzymki.

  • Codziennie odprawiana jest Msza święta
  • Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
  • Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski
  • Kapłani zabierają albę i białą stułę       

Zapisy u O. Waldemara  Grubki   (nr tel. 600 407 351) do 31 sierpnia   2018 r.