Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie lub odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
 2. Trzech diakonów z naszego Seminarium przyjmie (przyjęło)  o godzinie 13.00 święcenia kapłańskie z rąk Ks. biskupa Antoniego Dydycza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 3. Duszpasterstwo Młodych zaprasza na spotkanie z ks. prof. Mirosławem Kalinowskim zatytułowane “Pomoc tam, gdzie kończy się nadzieja. Życie w hospicjum”, o wartości pomocy tym, dla których po ludzku nie ma już nadziei wyzdrowienia. Spotkanie dziś w amfiteatrze o 19:15.

W tym tygodniu:

 1. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. O godz. 6.05 będą śpiewane Porządek Mszy św. będzie świąteczny: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00 kiedy neoprezbiterzy odprawią prymicyjną Mszę św.  Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Pielgrzymka dzieci które w tym roku przystąpiły do I komunii św. w naszej parafii i ich rodziców do Katedry Lubelskiej – we wtorek  o godzinie 17.
 3. Odpust św. Rity – patronki spraw trudnych we wtorek. O godzinie 17.00 zapraszamy na różaniec z wyczytanymi intencjami złożonymi wcześniej w zakrystii. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 i Msza św. z poświeceniem róż i oddanie czci relikwiom św. Rity. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy.
 4. Msza św. wotywna za wstawiennictwem św. O. Pio w  środę o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.
 5. Zapraszamy na nie zwykłe wydarzenie w naszej parafii –„ŻNIWO WIELKIE” – Modlitwa za kapłanów. –  spotkanie modlitewne z okazji święta Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana  w  najbliższy czwartek. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem majowym i mszą św. o godzinie 18.00 i potrwa do godziny 23.30. Szczegółowy program na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.
 7. Jutro ostatni dzień zapisów kandydatów do sakramentu bierzmowania w 2019 r. Można jeszcze zapisać się w kancelarii parafialnej lub u katechetów Szkołach Podstawowych nr 38 i 57. Spotkanie organizacyjne kandydatów i Rodziców odbędzie się we wtorek 22 maja o godz. 19.00 w amfiteatrze. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na spotkaniu.

W przyszłą niedzielę;

 1. Rocznica I komunii św. dla dzieci które w ubiegłym roku przystąpiły do I komunii św. w przyszłą niedzielę o godzinie 11.30. Próby dla dzieci w środę i piątek o godzinie 19.00 po zakończeniu wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa. Spowiedź w sobotę: o godzinie 9.00 – Sz. P. 38; 9.30 – z Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego i 10.00 z grupy parafia
 2. Uroczystość Najświętszej Trójcy – w przyszłą niedzielę, kończy ona okres wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.
 3. Kolejne wydarzenie w ramach IX edycji z Kulturą do Nieba będzie skierowane do widzów najmłodszych. Tańcobajka „Kot w butach… i kapeluszach” to nie „teatrzyk”. To też nie zwykła zabawa taneczna. To wielowymiarowe wydarzenie, obok którego rodzice i wychowawcy ceniący dobre wartości, nie mogą przejść obojętnie. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszła niedzielę o godzinie 12.40 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uwielbienie Boga w Trójcy Jedynego po wieczornej Mszy Świętej. Uwielbienie prowadzi Duszpasterstwo Młodych . 

Ogłoszenia różne:

 1. W odpust parafialny Niepokalanego Serca Maryi – w sobotę 9 czerwca –   o 10.00 odbędzie się jubileusz małżonków obchodzących rocznicę 25 i 50 i 60-lecia sakramentu  małżeństwa. Zachęcamy Jubilatów do zapisania się w zakrystii lub w kancelarii i wspólnego świetowania.
 2. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różnica. Pielgrzymka w sobotę 2 czerwca. Koszt 60 zł. z ubezpieczeniem. Zapisy w Punkcie książki.
 3. Dziękujemy za wspieranie materialne dzieł w parafii. Życzymy Wam dobrego tygodnia i otwartości na dary Ducha Świętego nieodzowne w codziennym życiu a wszystkim Mamom z racji przypadającego w tym tygodniu ich święta z życzymy dużo radości w sercu, wdzięczności od swoich dzieci i opieki Maryi.