Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018 r.

Dzisiejszej Niedzieli:

  1. Dziś studenci KUL-u zbierają przed kościołem dowolne ofiary na potrzeby Uczelni.
  2. II. W tym tygodniu:
  3. W piątek św. Feliksa z Cantalice – patrona dzieci. Namaszczenie olejem św. Feliksa podczas każdej Mszy św.
  4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Modlitwy nowennowe są odmawiane na  nabożeństwie majowym.  W sobotę o godzinie 20.00, wraz z pozostałymi wspólnotami parafialnymi, zapraszamy na wspólne świętowanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, które połączone będzie z modlitwami wstawienniczymi i zakończone o północy Eucharystią z indywidualnym błogosławieństwem i agapą.

W przyszłą niedzielę:

  1. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego przystąpią w przyszłą niedzielę do I komunii św. na Mszy św., która rozpocznie się o wyjątkowo o godzinie 11.15. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę o godzinie 9.
  2. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Świecenia kapłańskie z rąk O. bpa Antoniego Dydycza otrzyma trzech naszych diakonów: br. Dawid Napiwodzki, br. Borys Karczmarzyk i br. Sebastian Piasek  – o godzinie 13.00.  Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, aby dziękować Bogu za dar powołań kapłańskich. Jednocześnie informujemy, że uroczystości te trwać będą ponad 1,5  godziny, dlatego też osoby nie zainteresowane prosimy, aby przyszły na inną Msze św., aby w trakcie uroczystości nie wychodzić z kościoła.

Ogłoszenia różne:

  1. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 2 czerwca w ramach ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w Punkcie książki.
  2. Zapraszamy rodziców do udziału w Weekendzie Rodzicielskim w naszej Parafii pod nazwą: “Nie daj złości za wygraną – trudne emocje dziecka i rodzica”. To warsztaty dla Ciebie, jeśli chcesz nauczyć się nazywać i wyrażać uczucia, aby w sposób świadomy i odpowiedzialny wprowadzić swoje dziecko do świata emocji i być dla swoich dzieci dobrym towarzyszem trudnych emocji takich jak złość. Warsztaty odbędą się w dniach 25 – 27 maja 2018. Szczegóły i zapisy na stronie weekendmalzenski.pl.
  3. Dziś do kawiarenki parafialnej zapraszają Siostry Kapucynki i Siostry Honoratki na nowe słodkości zakonnej kuchni i smaczną włoską kawę. Stęsknione czekają na nas. Warto skorzystać z zaproszenia.
  4. Dziękujemy za wszelkie dobro płynące z waszych serc. Na nadchodzący tydzień życzmy Wam dobra ze strony  ludzi i nieustannego pragnienia obecności darów Ducha Świętego  w codziennym życiu.