5 Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

           Dziś premierowy spektakl Balladyna Flamenca na motywach dramatu Juliusza Słowackiego, w wykonaniu grupy Flamenco Inaczej  – o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny

W tym tygodniu:

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj w tradycji polskiej szczególnie poświecony osobie Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godzinie 17.30.
 2. Msza św. imieninowa br. Zygmunta Komińczyka – naszego zakrystianina  w środę o godzinie 6.30. Polecamy jego osobę Waszym modlitwom.
 3. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – będzie obchodzona w czwartek. Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godzinie 6.30. Porządek Mszy św. Nie będzie Mszy św. w starym Kościele. Jest to zarazem kolejna rocznica Konstytucji 3 maja  – święto narodowe.  Zachęcamy do wywieszenie flag narodowych. Jest to zewnętrznym znakiem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.
 4. Maturzystów i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. w czwartek 3 maja o godz. 18:00 w intencji o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów maturalnych. Po Mszy będzie krótkie nabożeństwo z indywidualnym błogosławieństwem dla piszących matury.
 5. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
 • I czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godziny 15.00 do 16.00
 • I piątek – Msze św. według porządku dnia powszedniego. Spowiedź pól godziny przed Mszą św. Dodatkowa Msza św. dla dzieci  o godzinie 16.30  a od godziny 16.00 spowiedź.
 • I sobota – Msza św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i po niej nabożeństwo zakończone procesją.

W przyszłą niedzielę:

 1. I Komunia św. dzieci z grupy parafialnej w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Spowiedź tych dzieci i ich rodziców – w sobotę o godz. 9.
 2. Kolejnym wydarzeniem w ramach projektu IX edycji „Z Kulturą do Nieba” w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie Koncert Niepodległej w wykonaniu Piotra Selima i zespołu. Koncert w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w amfiteatrze . Wstęp wolny.

Ogłoszenia różne:

 1. Kancelaria parafialna będzie nieczynna 1 i 3 maja.
 2. W imieniu pielgrzymów “Trójeczki” dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w zeszłą niedzielę na kuchnię pielgrzymkową, a także wpłaty na konto bankowe. Udało się już zgromadzić całą potrzebną kwotę. 3 sierpnia, w dniu wyjścia pielgrzymki, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców. Bóg zapłać!
 3. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy opieki Maryi – Patronki majowych dni i obfitości darów Bożych w codziennym życiu a maturzystom światła Ducha Świętego z zdawaniu egzaminów maturalnych.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Gniewomir Szysz z ul.  Skrzetuskiego, Cecylia Kaczor z ul. Struga, Czesław Krzowski z ul. Wołodyjowskiego.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..