BRAZYLIA  – ARGENTYNA  7-21 – luty 2019 r.

BRAZYLIA  – ARGENTYNA  15 dni 

Rio de Janeiro – Petropolis – Foz do Iguacu – Sao Paulo – Aparecida – Paraty

w terminie: 7- 21 luty 2019 r.

 

 Dzień 1  Warszawa – Rio de Janeiro
Godz. 16.15 – Zbiórka i Msza św. w Kaplicy w hali odlotów międzynarodowych na lotnisku Okęcie, 16.50 odprawa bagażowo-paszportowa, 18.50 wylot do Frankfurtu, przylot o 20.35, przesiadka, o godz. 22.05 wylot do Brazylii, lot trwa 12 godz 45 min.

 Dzień 2  Rio de Janeiro

Przylot do Rio de Janeiro o godz. 06.50 rano (czasu lokalnego, tzn. czas polski minus 4 godziny). Spotkanie z polskim pilotem/ przewodnikiem. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po locie, kolacja i nocleg  

Dzień 3  Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio – najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r., msza święta w stożkowatej Katedrze Św. Sebastiana (96-metrowa świątynia, która może pomieścić jednocześnie 20 tys.. wiernych). Arcos da Lapa – akwedukt z XVII w., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejechanie przez plaze Ipanem Leblon. Czas wolny na  plaży Copacabana. Kolacja i nocleg w Rio de Janeiro. Fakultatywnie: spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma (75 USD/os).

Dzień 4  Rio de Janeiro

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę – 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela (O Cristo Redentor), pociągiem przez las Tijuca. Z wagonów roztaczają sie wspaniałe widoki na górę i miasto. Postać Chrystusa  z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczycie Msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego u stóp figury. Po krótkim wypoczynku przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru – 396 m n.p.m.). Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy „Wysoka Spiczasta Góra”. Portugalczykom słowa te kojarzyły się z „pao de acucar” gdyż wtedy tylko cukier mieli w głowie. Granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Rio.

Dzień 5  Rio de Janeiro – Petropolis – Rio de Janeiro

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Petropolis, założonej w 1843 roku, górskiej rezydencji rządzącego Brazylią w latach 1831 – 1889 cesarza Pedro II. Petropolis to kurort otoczony bujnymi ogrodami, pamiątka po cesarskiej Brazylii. Msza święta w Katedrze św. Piotra z Alcantary, w której znajdują się grobowce ostatniego cesarza Brazylii – Pedra II i jego rodziny. Zwiedzanie Muzeum Imperialnego i Pałacu Kryształowego. Opcjonalnie zwiedzanie z degustacją browaru Bohemia (10 USD). Wieczorem powrót do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg

Dzień 6  Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysuja sie wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) – wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają sie z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Msza św. Kolacja i nocleg.

Dzień 7  Foz do Iguaçu

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Foz de Iguaçu. Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju (60 USD/os.)

Dzień 8 Foz do Iguaçu – Sao Paulo – Aparecida

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta. Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r. – jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Tuż przy starówce wznosi się na wysokość 41 pięter najsłynniejszy w metropolii drapacz chmur – Edifício Itália, z restauracją, barem i tarasem widokowym na górze.

Dzien 9 Sao Paulo – Aparecida

Sniadanie. Przejazd do Aparecida – ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu niedaleko bazyliki. Msza Sw. Kolacja i nocleg.

Dzień 10 Aparecida – Paraty

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida, msza święta. Olbrzymia bazylika ma powierzchnię 18.000 m2 i może jednocześnie pomieścić 45.000 wiernych. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzien 11 Paraty
Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Kąpiele w oceanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 12 Paraty – Rio de Janeiro
Śniadanie. Do południa czas wolny. Po południu powrót do Rio de Janeiro. Kolacja. Nocleg.

Dzień 13 Rio de Janeiro 

Śniadanie. Czas wolny na opalanie na plaży Copacabana w Rio de Janeiro. Kolacja. Nocleg.

Dzień 14 Rio de Janeiro – wylot

Śniadanie. Transfer na lotnisko, odprawa, o godz. 19.40 wylot do Europy. Lot trwa 11 godz 20 min.

Dzień 15 Warszawa
Przylot do Frankfurtu o godz. 11.00. Przesiadka. Wylot do Polski o godz. 12.10. Przylot do Warszawy o 13.45

 

                                    Cena: 5400 zł + 2570 USD/os.                 Grupa min. 30 os.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • bilety lotnicze: WAW- RIO, RIO-WAW, opłaty lotniskowe, 2 przeloty w Brazylii,
 • noclegi w hotelach 3*/4*, pokoje 2-os z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje,
 • przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem,
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas pobytu w Brazylii, 
 • rejs stateczkiem w Paraty,
 • wstępy do zwiedzanych obiektów, w tym na Corcovado i na Głowę Cukru,
 • wstęp do Parku Wodospadów Iguaçu w Brazylii i Argentynie,
 • Msze święte w miejscach opisanych w programie,
 • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 50000 €, NNW 15000 zł, bagażu 2000 zł,
 • napiwków dla bagażowych, przewodników i kierowców (ok. 33 USD/os),
 • obowiązkowa składka na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny),
 • zestaw słuchawkowy tour guide,
 • opieka pilota z BP Olimp.

CENA NIE ZAWIERA:

 • dojazdu na/z Okęcie/a,
 • napoi do posiłków,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego 475 USD,
 • wycieczek fakultatywnych: spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma (75 USD/os),
 • wieczorny spektakl folklor. „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju (60 USD/os.),
 • zwiedzanie browaru Bohemia z degustacją 10 USD/os,
 • wydatków osobistych i innych świadczeń, nieopisanych w programie,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 450 zł/os (polisa powinna być wykupiona do 5 dni od umowy-zgłoszenia),
 • ubezpieczenia za objęcie następstw chorób przewlekłych i nowotworowych 420 zł/os (cena zależy od wieku i kursu euro),

 

Zapisy u O. Waldemara Grubki tel: 600 407 351 z wpłatą zaliczki 1000 zł/os do 31 sierpnia 2018 r.,                                          

kolejna wpłata: 2570 USD do 30 września 2018 r., dopłata 4400 zł do dnia 8 grudnia 2018 r.

W razie rezygnacji uczestnika do 102 dni przed wylotem linie lotnicze potrącają 900 zł, od 101 do 32 dni przed wylotem potrącenie wynosi 1990 zł, od 31 dnia przed wylotem potrącenie wyniesie pełny koszt biletów lotniczych ok. 6200 zł + koszty  zamówionych usług w Brazylii. W razie znalezienia osoby na swoje miejsce, zamiana nazwiska do 20 stycznia 2019 r. jest bezpłatna. Po tym terminie wystawiane są bilety i zmiany są niemożliwe, bilet przepada a linie obciążają za pełny koszt zamówionych biletów. Cena biletów może ulec zmianie w zależności od cen paliw, sytuacji gospodarczej na świecie. 

Uczestnicy powinni posiadać PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY ponad okres trwania pielgrzymki. Należy dostarczyć xero paszportu do organizatora o. Waldemara lub do BP OLIMP, ul. Kościelna 5/lok.4, najpóźniej do 30 października 2018 r.

Z uwagi na znaczny koszt pielgrzymki, osobom niepewnym co do swoich planów życiowych i zdrowotnych zalecamy rozważenie zakupu ubezpieczenia od rezygnacji, którego koszt wynosi ok. 450 zł. Polisa powinna być wykupiona i opłacona      w ciągu 5 dni od podpisania umowy-zgłoszenia udziału w pielgrzymce.