4 Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018 r.

 W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do gorącej modlitwy o otwarte serca młodych ludzi z naszej parafii na Chrystusowe zaproszenie.

W tym tygodniu:

 1. Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski w poniedziałek. Msze św.  według porządku powszedniego. Tego dnia Msza św. za wstawiennictwem św. O. Pio o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można złożyć w zakrystii.
 2. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi O. Marek Pasiut, przez wiele lat pracujący na Białorusi. Msza św imieninowa w jego intencji we wtorek o godzinie 6.30.  
 3. Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i fizyczne – w najbliższy czwartek  rozpocznie się o różańcem o godzinie 17.25 i Msza św. godzinie 18.00 a po niej nabożeństwo.
 4. Schola Golgoty Młodych zaprasza na wspólne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie w sobotę o godzinie 19.00 w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę:

 1. W przyszłą niedzielę kończą się Warsztaty wokalno-instrumentalne Golgota Młodych organizowane w ramach IX edycji Z kulturą do Nieba, przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Zapraszamy tego dnia na Msze św. o godzinie 10.00, gdzie oprawę muzyczną wykonają uczestnicy Warsztatów. 
 2. Zapraszamy na premierowy spektakl Balladyna Flamenca na motywach dramatu Juliusza Słowackiego, w wykonaniu grupy Flamenco Inaczej  – w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie

  Ogłoszenia inne:

 1. W piątek zakończyła się kapituła Prowincjalna. Została wybrana nowa Rada Prowincji. Na najbliższe trzy lata wyższym przełożonym został wybrany O. Łukasz Woźniak. Nowemu Prowincjałowi i  Radzie życzymy Łaski Bożej i otwartego serca na natchnienia Ducha Świętego.
 2. Społeczność IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika przy ul. Struga zaprasza na Dzień otwartych drzwi w piątek od godzinach 10.00 – 13.00. Dzień wcześniej w czwartek o godzinie 17.00 zainteresowani rodzice są zaproszeni do naszego amfiteatru na spektakl szkolnego teatru – „Kropka po prostu”. Po spektaklu będzie spotkanie z dyrektorem Szkoły p. Radosławem Borzęckim.
 3. Jak już informowaliśmy nasza grupa pielgrzymkowa zwana trójeczką musi wyminięć starą zużytą kuchnie polową używaną na pielgrzymce. Koszt nowej kuchni to 9 tys. złotych. Trwa zbiórka funduszy na nową kuchnię polową. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć kuchnię, którą chcemy nabyć, a także skosztować przygotowanych w niej potraw, zapraszamy dziś przed kościołem do miasteczka pielgrzymkowego na prawdziwą grochówkę a dla dzieci pomidorówkę i słodkości przygotowane przez członków stowarzyszenia i uczestników grupy pielgrzymkowej. Można także dowiedzieć się więcej o pielgrzymce na Jasną Górę. Będziemy przy okazji zbierać ofiary na sfinansowanie zakupu tejże kuchni. Dziękujemy wszystkim, którzy jak dotąd wsparli nas ofiarami. Niestety, nie mamy jeszcze całej potrzebnej kwoty. Ofiary można także wpłacać na konto parafii z dopiskiem “kuchnia pielgrzymkowa”. Pielgrzymi odpłacą sią codzienną modlitwą na pielgrzymim szlaku za Ofiarodawców.
 4. Trwają jubileuszowe XXV Mistrzostwa o Puchar Niepokalanej w piłkę nożną organizowane przez Stowarzyszenie. Do turnieju zgłosiło się 17 drużyn w których jest ponad 170 zawodników. Rozgrywki odbywają się w soboty na ogrodzie klasztornym. Wszystkim drużynom życzymy wygranych meczów i radości i satysfakcji z udziału w Turnieju. Zachęcamy ludzi dobrej woli do wsparcia finansowego zakupu nagród i pucharów. Ofiary można przekazywać na konto bankowe z dopiskiem „Puchar Niepokalanej”. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.
 5. Wspierając działania parafii i Stowarzyszenia zachęcamy do przekazania 1% z Waszych podatków. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu PIT-ów za ubiegły rok w zamian za 1% – już ostatni czwartek od 16.00 -19.00 w Sali nr 3.
 1. Dziś do kawiarenki U Franka zaprasza nas młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół Elektronicznych na młodzieżowe ciasto i  milą obsługę. 
 2. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości i wspieranie materialne prac remontowych. Na nadchodzący tydzień życzymy odwagi w wyznawaniu wiary i radości bycia chrześcijaninem w codziennym życiu. W ubiegłą niedzielę podczas zbiorki przed kościołem na pokrycie kosztów remontu dachu zebrano 13 610,63 zł. Na konto bankowe i wpłaty indywidulane w tym tygodniu wpłynęło 3 470 zł. Dziękujemy za każdy dar i zachęcamy do dalszej ofiarności.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli : Jacek Halborzek z ul. Skrzetuskiego i Zofia Zarzyka z ul. Bogdanowicza..  Wieczny    odpoczynek racz im dać Panie …