3 Niedziela Wielkanocna - 15.04.2018 r.

 W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmiecie Ducha Świętego”. Jest to dobra okazja, aby zadać sobie pytanie o znajomość i rolę Pisma św. w moim życiu? W naszym Punkcie książki można kupić Pismo św. w katolickim przekładzie – w przystępnej cenie.   Zachęcamy w tym tygodniu do Lektury Listu św. Pawła do Rzymian.

 W tym tygodniu: 

 1. W poniedziałek w Zakroczymiu rozpocznie się Kapituła Warszawskiej Prowincji Braci Kapucynów. Zostanie wybrany nowy Minister Prowincjalny i Zarząd. Polecamy to ważne dla nas wydarzenie Waszej modlitwie
 2. Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii Poczekajka odbędzie się w sobotę o godzinie   10.00 w sali konferencyjnej.
 3. Kolejne wydarzenie w ramach IX edycji Z Kulturą do Nieba będzie żywiołowy Koncert NAVARRETE SEFARDI QUINTET. Wystąpi znana na z wielu koncertów Magda Nawarrete z towarzyszącymi jej muzykami. Zaprosi nas w podróż po muzyce żydowskiej i całego jej niesamowitego i barwnego wachlarza rodem z Bliskiego Wschodu. Koncert w sobotę o godzinie 19.00 w amfiteatrze. Wstęp wolny. Zapraszamy na ten niezwykły koncert. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej.

W przyszłą niedzielę:

 1. Kolejne spotkanie ze św. Ritą. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii’

Ogłoszenia różne:

 1. Od poniedziałku rozpoczynają się zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu Bierzmowania w roku 2019.  Zaproszenie skierowane jest do uczniów klas 7 szkoły podstawowej i starszych, którzy jeszcze nie przystąpili do bierzmowania. Zapisać kandydat możne się w kancelarii parafialnej, drogą e-mail (bierzmowanie.poczekajka@gmail.com lub u katechetów w Szkole Podstawowej nr 57 i i Szkole Podstawowej nr 38. Spotkanie organizacyjne kandydatów i Rodziców odbędzie się we wtorek 22 maja o godz. 19.00 w amfiteatrze. Po tym terminie nie będzie możliwe dołączenie do grupy. Szczegóły dotyczące przygotowania zostaną omówione na spotkaniu. Przypominamy, że miejscem właściwym dla przygotowania i przyjęcia Bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata.
 2. Zapraszamy na kolejną edycje Warsztatów wokalno-instrumentalnych Golgota Młodych, które odbędą się w naszej parafii w dniach 27 – 29 kwietnia. Zapisy wokalistów i instrumentalistów tylko drogą mailową. Informacje na plakatach i na stronie internetowej.
 3. Po świątecznej przerwie zapraszamy do kawiarenki parafialnej U Franka – przy Punkcie książki. Dziś na nowe słodkie smaki zapraszają nas członkowie Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej.
 4. Zapraszamy także na wystawę ikon zatytułowaną Ikona – oknem do nieba, autorstwa naszej parafianki Anny Jędryszek. Wystawę można obejrzeć dzisiaj w amfiteatrze, wejście przy kawiarence.
 5. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś członkowie Rady Parafialnej i wspólnot duszpasterskich prowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar materialnych na spłacenie prac remontowych wymiany izolacji na stropie naszego dachu. Brakuje jeszcze 40 tys. zł. Zachęcamy do hojności. Można także przekazywać ofiary na bankowe konto parafialne parafii z dopiskiem „dach” lub w kancelarii czy zakrystii. Za każdy dar dziękujemy.
 6. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości. Na nadchodzący tydzień życzymy otwartego serca na Słowo Boże i obfitości darów Bożych w codziennym życiu.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Stolarz z ul. Skrzetuskiego, Marek Kropornicki z ul. Leonarda, Lidia Gąsior z ul. Juranda, Mirosław Brygała z ul. Leonarda, Halina Skura z ul. Krasińskiego, i Józef Zieliński z ul. Wołodyjowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..