2 Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia) - 08.04.2018 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Z przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego związał Pan Jezus niezwykłe przywileje. Obiecał, że ten kto w tym dniu będzie w stanie łaski uświęcającej i przyjmie komunie świętą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. „Pragnę aby Święto Miłosierdzia Bożego było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz a szczególnie dla grzesznikó W tym dniu otwarte są wszelkie upusty Boże, przez które płyną łaski… wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżają się do źródła Miłosierdzia Mojego”. Dziś o godzinie 17.30 zapraszamy na uroczystą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś rozpoczyna się   Tydzień Miłosierdzia. Jest to okazja do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca. Tym, którzy wspierają to dzieło z serca dziękujemy. Dziś ofiarami materialnymi składanymi do skarbon przy wyjściach z kościoła możemy wesprzeć działalność hospicyjną.
 3. Niezwykłe wydarzenie wieńczące Warsztaty Muzyczno-formacyjne prowadzone przez znanego muzyka i kompozytora pieśni religijnych Pawła Bębenka. Prawie 100 osobowy chór wraz z orkiestrą wystawi  – Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi  na podstawie tekstów napisanych przez bł., Honorata Koźminiskiego. Oratorium rozpocznie się w naszym kościele dziś o godzinie 14.30.  Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

W tym tygodniu:

 1. Liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z racji , że wypadła w tym roku w Niedzielę palmową, będziemy obchodzić w poniedziałek. Msze św.  według porządku powszedniego.
 2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w piątek na Msze ś z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją.

Ogłoszenia inne:

 1. Rada Dzielnicy Konstantynów serdecznie zaprasza mieszkańców dzielnicy na spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godzinie 18 w sali konferencyjnej. Na spotkanie zaproszeni zostali Radni Miasta Lublin jak również Zastępca Prezydenta Miasta p. Artur Szymczyk.
 2. XXI Liceum Ogólnokształcące im. ś Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę o godz. 12.00. Biskupiak jest jedynym bezpłatnym publicznym liceum należącym do naszej Archidiecezji. Szczegóły na plakacie.
 3. Wspierając działania parafii i Stowarzyszenia zachęcamy do przekazania 1% z Waszych podatków. Członkowie Stowarzyszenia służą pomocą w wypełnianiu PIT-ów za ubiegły rok w zamian za 1% –  w  czwartki od 16.00 -19.00 w Sali nr 3.
 4. W ostatnim czasie zostały wykonane w kościele następujące prace: wymieniono na nowe 7 hydrantów pożarowych, poddano konserwacji gaśnice pożarowe w kościele i starym kościele, zakończono wymianę na nową rozdzielczą tablicę elektryczną w koś Trwają prace związane z uszczelnieniem blachy na dachu. W przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem środki na pokrycie kosztów wykonanej już izolacji na stropie dachu. Brakuje nam jeszcze 40 tys. zł.
 5. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości i dobra z jakim spotykamy z waszej strony. Życzymy, aby nadchodzący tydzień obfitował w Boże błogosławieństwo a radość Zmartwychwstania Pańskiego niech przemieni się w gorliwość i pragnienie świętoś
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Stanisław Kraśkiewicz z ul. Leonarda, Feliksa Białek z ul. Krasińskiego, Barbara Ciężka z ul. Dragonów, Irena Słupecka z ul. Irydiona, Roman Gierczak z ul. Powstania Styczniowego, Wiesław Nastej z ul. Herbowej i Grzegorz Rzepecki z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….