Wielkanoc - 01.04.2018 r.

W tym tygodniu:

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Ofiary na tacę będą przeznaczone na KUL.
  2. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o 17.30.
  3. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:
  • I czwartek –  adoracja Najświętszego Sakramentu  dziękczynno-błagalna o nowe powołania kapłańskie i zakonne – od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy
  • I piątek – spowiedź dzieci od godz. 16.00, Msza św. o godzinie 16.30. Spowiedź dla dorosłych pół godziny przed Mszami św.
  • I sobota – Msza św. wyjątkowo o   godzinie 8.00 i czuwanie modlitewne zakończone procesją. Wieczorem nie będzie nabożeństwa.
  1. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W dniu  6 kwietnia przypada V rocznica śmierci naszego współbrata br. Kaliksta, któremu zawdzięczamy wiele prac stolarskich w naszym kościele i klasztorze. Wyrażając wdzięczność za jego przykład życia zakonnego i piękno wykonanych prac stolarskich, w najbliższy piątek podczas Mszy św. za br. Kaliksta o godzinie 18.00, zostanie odsłonięta i poświęcona tablica ku jego czci w głównym przedsionku kościoła. Zapraszamy na tę uroczystości zachęcamy do przekazywania osobistych świadectw w formie pisemnej dotyczące osoby naszego współbrata. Świadectwa można składać w formie elektronicznej lub pisemnej w kancelarii lub zakrystii do końca kwietnia.

W przyszłą niedzielę:

  1. Najbliższa niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy licznie tego dnia  na niezwykłe wydarzenie wieńczące Warsztaty Muzyczno-formacyjne prowadzone przez znanego muzyka i kompozytora pieśni religijnych Pawła Bębenka. Ponad 100 osobowy chór wraz z orkiestrą wystawi  Oratorium Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi na podstawie tekstów napisanych przez bł., Honorata Koźminiskiego. Oratorium rozpocznie się w naszym kościele o godzinie 14.30.  Wydarzenie jest realizowane w ramach IX edycji projektu Z kulturą do Nieba przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Ogłoszenia inne:

  1. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszły: Zofia Bień z ul. Wołodyjowskiego i Genowefa Praszczak vel Tracz z ul. Czarkowskiego.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…