IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018 r.

W tym tygodniu:

 1. We wtorek przypada V rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji papieża.
 2. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo fatimskie zakończone procesją.

W przyszłą niedzielę;

 1. Duszpasterstwo Młodych będzie rozprowadzać palmy wielkanocne w przyszłą niedzielę. Dochód zostanie przeznaczony na rekolekcje wyjazdowe dla młodzieży
 2. Zapraszamy na Koncert WielkopostnyWitaj, Cierniowa korono”. W programie polskie pieśni pasyjne i utwory organowe. Koncert w przyszłą niedzielę o godzinie 19.15 w kościele. Wystąpi Chór KANTYLENA z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie pod kierownictwem Małgorzaty Nowak oraz Marek Stefański – organy. Szczegóły na temat wykonawców na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Oba wydarzenia organizowane w ramach projektu  IX edycji  Z Kulturą do Nieba przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Wstęp wolny.

Ogłoszenia inne:

 1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój wielkanocny kościoła można składać do skarbony  przy wyjściu bocznym od strony kaplicy Maki Bożej.
 2. Chorych do spowiedzi wielkanocnej w domach prosimy zgłaszać od dziś do soboty w zakrystii lub w kancelarii, podając imię, nazwisko, adres i numer telefonu.
 3. W ramach przedświątecznych porządków kolejny raz na Poczekajce będziemy zbierać makulaturę, wspierając materialnie misje w Gabonie, gdzie pracują nasi Bracia Kapucyni. Kontener na makulaturę będzie stał przy kancelarii od południa w piątek do poniedziałku włącznie. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.
 4. Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się sobotę – początek o godzinie 11.00. Szkoła rozpoczęła rekrutację do klas pierwszym liceum. Wszystkie informacje zamieszczone są szkolnej stronie internetowej lub dostępne  w sekretariacie szkoły.
 5. Trójeczka – nasza parafialna grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – potrzebuje zakupić nową kuchnię polową. Koszt tej inwestycji to przeszło 9 000 zł. Zachęcamy obecnych i byłych pątników, a także sympatyków ‘Trójeczki’ do wsparcia finansowego tej koniecznej inicjatywy. Ofiary z dopiskiem “kuchnia pielgrzymkowa” można wpłacać na konto klasztoru i parafii oraz składać na furcie i w zakrystii
 • Na dobrą kawę z domowym ciastem zaprasza dziś do kawiarenki parafialnej u Franka wspólnota Domowego Kościoła.
 1. Dziękujemy za modlitwę i wspieranie materialne potrzeb kościoła i klasztoru oraz dzieł podejmowanych przez parafie. W ubiegłą niedzielę podczas zbiorki przed kościołem na pokrycie kosztów remontu dachu zebrano 14 971,50 zł. i 10,50 euro. Na konto bankowe w tym tygodniu wpłynęło 4 440 zł. Dziękujemy za każdy dar i zachęcamy do dalszej ofiarności.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli do wieczności:  Wiesław Kuśmierz z ul. Leonarda i Marianna Zarzeczna z ul. Powstania Styczniowego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …..