II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018 r.

W dzisiejszą Niedzielę:

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem Modlitwy i Solidarności z Polskimi Misjonarzami. Ofiarami materialnymi możemy wesprzeć polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Obecnie w 97 krajach pracuje 2040 polskich misjonarzy i misjonarek. Skarbony ustawione są przy wyjściach z kościoła. Bóg zapłać za każdy dar.
 2. Dziś zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych w naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy w nich wytrwale uczestniczyli. Serdeczne Bóg zapłać składamy całej ekipie ewangelizacyjnej na czele z ks Karolem Życzymy całemu zespołowi wiele darów Ducha św., błogosławieństwa Bożego i zdrowia w dalszej działalności ewangelizacyjnej. Za wszystko Bóg zapłać. Pozostaje z nami krzyż trybunalski, który będzie z nami do soboty. Zapraszamy w tym tygodniu na Dni odnowy wewnętrznej, podczas których będziemy modlić się o uświęcenie naszego życia.  Zapraszamy codziennie na Msze św. O godzinie 8.00 rano i o godzinie 18.00. Po Mszy wieczornej od poniedziałku do czwartku grupy duszpasterskie będą prowadziły czuwanie przy krzyżu. Szczegółowy plan na plakatach przed kościołem i na stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu: 

W Poniedziałek – Dzień ludzi chorych  8.00 rano i o godzinie 18.00 (po homilii będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych). Pomóżmy chorym dotrzeć do kościoła przez mszą sw. będzie możliwość spowiedzi.   

Wtorek – Odnowienie przymierza małżeńskiego 8.00 rano i o godzinie 18.00 (po homilii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich).Zapraszamy szczególnie małżonków.   

Środa Dzień młodzieży. Zapraszamy ludzi młodych.  8.00 rano i o godzinie 18.00

I Czwartek – Powołani do Służby Bożej8.00 rano i o godzinie 18.00 zapraszamy do modlitwy o nowe powołania z naszej parafii. O godzinie 19.00 nabożeństwo pokutne dla młodych z możliwością spowiedzi i wręczenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania. 

I Piątek – Dzień pokuty i ekspiacji – zachęcamy do podjęcia tego dnia postu ścisłego w duchu ekspiacji za grzechy i nawrócenie naszych bliskich. Dla dzieci dodatkowa spowiedź o  godzinie 15.30 i o 16.00 Droga krzyżowa i komunia św. spowiedź dla dorosłych poł godziny przed Mszami św.

I Sobota –  o godzinie 8.00 rano Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i czuwanie modlitewne zakończone procesja z figurą Matki Bożej.  O godzinie 17.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu bierzmowania przez Biskupa Józefa Wróbla i pożegnanie krzyża misyjnego i przekazanie go do parafii. Bł. Piotra Frassatiego. W sobotę nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00.

 1. Jutro rozpoczynają się rekolekcje szkolne uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 i Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego. Poprowadzi je Paweł Działa. Rekolekcje potrwają do środy. Od środy rozpoczną się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum nr 7,  Gimnazjum  i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego. Poprowadzi je O. Przemysław Kryspin.
 2. Spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej w środę o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej.
 3. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki o godzinie 8.30, 17.00 dla dorosłych, 16.00 dla dzieci i o godzinie 19.00 dla młodzieży. czy Gorzkich Żalach w niedzielę o godzinie 17.00.

W przyszłą niedzielę:

 1. W przyszłą niedzielę, zgodnie z tym co było ogłaszane podczas rekolekcji ewangelizacyjnych, odbędzie się spotkanie osób, które chciałyby dołączyć do grup duszpasterskich istniejących przy parafii. Jeśli ktoś nie należy do żadnej grupy to bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się. Spotkanie rozpocznie się w przyszłą niedzielę o. z godz.11.10 w Sali konferencyjnej.

III. Ogłoszenia różne:

 1. Dyrektor publicznej (nieodpłatnej) Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie ucznia do klas IV i VII w nadchodzącym roku szkolnym. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na drzwi otwarte, które odbędą się w przyszłą niedzielę w godzinach od 10.00 do 14.00.
 2. Zaproszenia:
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa SKRZYDŁA przy ul. Jutrzenki 22 zaprasza na Dzień Otwarty w sobotę w godzinach: 10.00 – 13.00,
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Świętego Jana Bosko przy ul. Krochmalnej 47 zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę od godz.10.00
 • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Kompozytów Polskich zaprasza na Dzień otwarty w niedziele od godziny 10.00 do 14.00.
 1. Dyrekcja i wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina bardzo dziękują za wielką hojność na rzecz Hospicjum okazaną podczas zbiórki w ubiegła niedziele. Zebrano 26 176.01 zł. To największa suma w historii Hospicjum. Bóg zapłać.
 2. Dziś do kawiarenki parafialnej u Franka przy Punkcie Książki zapraszają nas Siostry Pasterzanki, które prowadzą dla dzieci Dom Ciepła przy ul. Al. Kraśnicka. Zachęcamy do odwiedzenia Sióstr i spróbowania zakonnych słodyczy.
 3. Jesteśmy w połowie drugiego etapu prac, związanych z wymianą ocieplenia stropu dachu w kościele. Zostały już zabezpieczone wszystkie dziury w dachu i położona pierwsza warstwa izolacji. Prace zostaną wznowione po ustaniu mrozów. Pierwsza rata została już opłacona. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na spłacenie prac remontowych. Brakuje jeszcze 70 tys. zł.
 4. Dziękujemy za wspieranie dzieła pomocy potrzebujących i za wszelkie dobro, z którym się na co dzień spotkamy i życzymy Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu.
 5. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: Barbara Szachnowicz z ul. Krajewskiego i Jadwiga Litwińska-Lesser z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …