4 Niedziela Zwykła - 28.01.2018 r.

I W tę niedziele:

 1. Dziś na Mszach św. śpiewa i modli się z nami Dziecięca Schola Parafialna “Barka”. Dzieci po Mszy św. będa zbierać dobrowolne ofiary do puszki na wakacyjną wycieczkę i z góry serdecznie dziękują za okazaną pomoc.
 2. Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkich na spotkanie z panem prof. Eugeniuszem Sakowiczem zatytułowane “Chrześcijaństwo i Islam: czy dialog jest możliwy?” Spotkanie dziś o 19.15 w amfiteatrze.II W tym tygodniu:

   

 3. W tym i przyszłym tygodniu przedstawiciele wspólnot będą odwiedzać domy naszych parafian u których nie było wizyty duszpasterskiej z zaproszeniem na misje parafialne. Prosimy o życzliwe przyjęcie.
 4. Jutro rozpoczyna się pierwszy turnus Zimowiska dla dzieci na Poczekajce organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Są jeszcze wolne miejsca na drugi turnus. Zapisy w kancelarii.
 5. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej:
 • I czwartek – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w okrągłej kaplicy. A o godzinie o 19.00 pokutna Liturgia Słowa dla młodych z możliwością spowiedzi. Jest to okazja do głębszego przeżycia sakramentu pojednania.
 • I piątek – według porządku świątecznego. Spowiedź dla dzieci o godzinie 16.00 i Msza św. dla dzieci o godzinie 16.30. O godzinie 30 nabożeństwo wynagradzające. 
 • I sobota – zapraszamy o 17.30 na Różaniec a następnie Mszę św. z Nieszporami i czuwanie modlitewne zakończone procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej w tym roku przypada w piątek. Dziękować będziemy Bogu za dar osób konsekrowanych i prosić o nowe powołania. Msze św. będą sprawowane w  porządku świątecznym: 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcać będziemy Godzinki o NMP będą śpiewane o godz. 6.05. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne. Z racji święta kancelaria parafialna nie będzie czynna w piątek.

III. Ogłoszenia inne:

 1. W ramach Światowego Dnia walki z trądem, Bracia Klerycy organizują dziś Kiermasz ciast ofiarowanych przez naszych parafian na pomoc trędowatym w różnych zakątkach świata. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki U Franka – wejście przez Punkt książki.
 2. Koło fotograficzne zaprasza na wystawę poplenerową “Bieszczadzka jesień“, będącą podsumowaniem pleneru fotograficznego, który odbył się w październiku 2017 roku. Wystawa na górnej antresoli amfiteatru. Wejście przy kawiarence parafialnej.
 3. Od wczoraj nasza wspólnota klasztorna poszerzyła się o nowego współbrata. Jest nim o. Marek Pasiut, który przybył do nas z Białorusi i wspomoże nas duszpastersko.
 4. W okresie zimowym w dni powszednie będą otwarte drzwi boczne po obu stronach kościoła.
 5. Zapraszamy do Punktu książki, gdzie można nabyć rożnej wielkości świece. Polecamy prasę wyłożoną na stolikach. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Obecny! Natomiast w  tygodniku Niedziela artykuł: Umiłowanie Kościoła. Jest już gazetka parafialna Zwiastun, a w niej: obszerna foto galeria wydarzeń z 2017 r w naszej parafii; szczegółowe podsumowanie roku przez proboszcza parafii i informacje na temat grup duszpasterskich w naszej parafii. Zachęcamy do lektury i wspierania materialnego wydawania gazetki. Polecamy także najnowsze wydanie miesięcznika Rycerz Niepokalanej i Mały Gość Niedzielny.
 6. Rozpoczęły się prace związane z usunięciem starej izolacji na stropie dachu kościoła. Powierzamy waszej modlitwie bezpieczeństwo prac i  prosimy o wsparcie finansowe tej inwestycji.
 7. W naszej parafii powstaje nowy krąg Domowego Kościoła, wspólnoty formacyjnej dla małżeństw. Małżeństwa zainteresowane dołączeniem do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w sali konferencyjnej. Informacje można także uzyskać u wikariusza parafii, br. Tomasza Mantyka
 8. Dziękując Wam za codzienne wspieranie działań podejmowanych w parafii, życzymy sił do codziennego zmagania się z trudami życia a dzieciom  i młodzieży rozpoczynającym ferie zimowe życzymy udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszego zdobywania wiedzy.
 9. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Maria Sawa z ul. Powstania Styczniowego i Robert Rzędzicki z ul. Krasińskiego.