3 Niedziela Zwykła - 21.01.2018 r.

W tę niedzielę:

 1. Dziś w naszym kościele o godzinie 19.15 Jubileuszowy – XXV Doroczny Koncert Bliżej Żłóbkat. Christmas w Muzyce w ramach finału VII edycji koncertów. Z muzyką noworoczną i Bożonarodzeniową wystąpi CHÓR INSTYTUTU MUZYKI Wydziału Artystycznego UMCS wraz z ZESPÓŁEM INSTRUMENTALNYM. Serdecznie zapraszamy i prosimy o obecność. Koncerty są organizowane przez Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą: na różaniec o godzinie 17.20 podczas którego będą czytane intencje i Msze św. o godzinie 18.00 w intencjach złożonych wcześniej w zakrystii
 2. Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. O. Pio we wtorek o godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można składać w zakrystii.
 3. Duszpasterstwo Młodych zaprasza studentów na Mszę o pomyślną sesję we wtorek o 19:30.
 4. Msza św. o uzdrowienie duchowe i fizyczne wraz z nabożeństwem – w czwartek o godzinie 18.00. Poprzedzi ja modlitwa różańcowa o godzinie 17.30.
 5. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi O. Radomir Kryński – ojciec duchowny naszego seminarium i asystent wspólnoty Rodzin Serca Miłości Ukrzyżowanej. Msza św. w jego intencji w sobotę o godzinie 6.30.

W przyszłą niedzielę:

 1. Światowy Dzień Walki z Trądem – w przyszłą niedzielę. Z tej okazji w naszej parafii charytatywny kiermasz ciast na rzecz osób trędowatych z ośrodka w Indiach. Jest to okazja, aby wspomóc osoby dotknięte tą ciężką chorobą, ale także możliwość pochwalenia się przed innymi swoimi zdolnościami piekarskimi. Zachęcamy parafian do przynoszenia własnych słodkich wypieków, które następnie będą sprzedawane podczas kiermaszu w niedzielę w kawiarence U Franka. Ciasta należy przynosić na furtę klasztorną w najbliższa sobotę. Liczymy na Wasze zaangażowanie. Zachęcamy do licznego włączenia się w tę akcję.
 2. Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkich na spotkanie z panem prof. Eugeniuszem Sakowiczem zatytułowane “Chrześcijaństwo i Islam: czy dialog jest możliwy?” Spotkanie w przyszłą niedzielę o 19:15 w amfiteatrze.

Ogłoszenia inne:

 1. Wraz z Siostrami Kapucynkami gorąco dziękujemy za ogromną hojność z jaką Siostry spotkały się w ubiegłą niedzielę ze strony Was drodzy Parafianie i Sympatycy naszego Kościoła podczas zbiórki ofiar na dokończenie budowy Domu dla dzieci im. Jana Pawła II w Wąwolnicy. Siostry wraz z ofiarą z klasztoru i wpłatami na konto bankowe otrzymały od nas 34 592 zł.  i 20 dolarów. Bóg zapłać. Siostry informują, że Msza św. za wszystkich Ofiarodawców będzie odprawiona 30 kwietnia w Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy o godzinie 7.00.
 2. Dziś do kawiarenki parafialnej U Franka na rodzinne ciasto i kawę zapraszają nas harcerze. Warto skorzystać z zaproszenia.
 3. Dziękujemy za modlitwę, ofiary materialne i wszelkie działania podejmowane na rzecz parafii wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Dziękujemy również za życzliwość w Waszych domach i za dobrowolne ofiary złożone podczas Wizyty duszpasterskiej na dalsze prace wykonywane w kościele i klasztorze. Życzymy Wam odczuwania łaski Bożej i opieki Maryi. Babciom i Dziadkom obchodzącym swoje święto życzymy dużo miłości od swoich dzieci i wnuków
 4. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Grażyna Rogalska z ul. Wołodyjowskiego, Kazimierz Jurkiewicz z ul. Ułanów, Krystyna Magier z ul. Juranda, Grażyna Kutermankiewicz z ul. Dragonów, Alicja Chomicka z ul. Powstania Styczniowego i Stanisław Flis z ul. Juranda. Wieczny odpoczynek …..