2 Niedziela Zwykła - 14.01.2018 r.

W tę niedzielę:

 1. Niezwykły Koncert Kolęd TRADYCJE KOLĘDOWANIA w EUROPIE w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej AETAS BAROCCA oraz Chórów: CUM SANCTIS przy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i CORDI EST z Parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej odbędzie się dziś o godz. 19.15  w naszym kościele. Zapraszamy parafian  i gości do liczniejszego udziału w koncercie aby dać świadectwo radości z narodzin Zbawiciela.

W tym tygodniu:

 1. W czwartek rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą.
 2. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Odwiedzimy mieszkańców:

Poniedziałek, 15 stycznia, ul. Juranda bloki nr 1, 3 i 5 oraz ul. Dragonów blok nr 3.

Wtorek, 16 stycznia, ul. Dragonów bloki nr 8 i 14 oraz ul. Herbowa bloki nr 3, 5, 7 i 9.

Środa, 17 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 6, 8, 10, 11, 15 i 16.

Czwartek, 18 stycznia, ul. Herbowa bloki nr 18 i 20 oraz ul. Ułanów bloki nr 1, 5, 7, 9, 11 i 15.

Piątek, 19 stycznia, ul. Ułanów bloki nr 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29 i 33, ul. Pielęgniarek, aleja Kraśnicka numery parzyste, ul. Konstantynów oraz rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej w tym roku, a które pragną przyjąć kapłana po kolędzie. Te rodziny do środy powinny w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub na furcie klasztornej poprosić o indywidualną kolędę podając nazwisko, adres i numer telefonu.

 1. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzą w naszej wspólnocie: Jarosław Kubera – przełożony wspólnoty i Rektor naszego Seminarium i O. Jarosław Banasiuk pełniący funkcje wicerektora Seminarium. Msza św. w intencji Solenizantów w sobotę o godzinie 6.30. Polecamy ich Waszej modlitwie.

W przyszłą niedzielę:

 1. Doroczny Jubileuszowy XXV Koncert Bliżej Żłóbkat. Christmas w Muzyce w ramach finału VII edycji koncertów – za tydzień o godzinie 19.15. Z muzyką noworoczną i Bożonarodzeniową wystąpi CHÓR INSTYTUTU MUZYKI Wydziału Artystycznego UMCS wraz z ZESPÓŁEM INSTRUMENTALNYM. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie parafii. Koncerty są realizowane przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.

Ogłoszenia inne:

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymkach organizowanych w tym roku z naszej parafii:
 • pielgrzymkę autokarową do Włoch do grobu Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo  z rejsem na wyspę Capri– w kwietniu
 • Pielgrzymka autokarowa po Sanktuariach Alpejskich  – w lipcu.
 • Są jeszcze 4 miejsca na pielgrzymkę samolotową do Ziemi św. w maju.

Szczegółowe informacje o programie  i cenie w gablocie ogłoszeń od strony zakrystii i na stronie  internetowej. Liczba miejsc ograniczona.

 1. Zapraszamy sympatyków pisania ikon i nie tylko na warsztat pisania ikon, realizowany przez pracownie Krzyża świętego w Sanoku, który odbędzie się w tym roku w dwóch  sesjach. Warsztaty poprowadzi Pani Dorota Filip, której galerie ikon można obejrzeć na stronie www.dorotafilip.pl Zapisy tylko drogą mailową: Dorota Filip dwfilip@op.pl. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 2. Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka organizuje podczas ferii zimowych dwa turnusy dla Zimowiska na Poczekajce dla dzieci ze szkoły podstawowej. Zapisy w kancelarii.
 3. Dziś po świątecznej przerwie do kawiarenki parafialnej u Franka na gorące napoje i smaczne domowe ciasto zapraszają nas członkowie Odnowy w Duchu Świętym Miłosierny Samarytanin.
 4. Za wszelkie dobro duchowe i materialne z jakim spotkaliśmy się na co dzień z waszej strony składamy serdeczne Bóg zapłać, modląc się codziennie za Was podczas Mszy św. za Braci i Dobrodziejów i w chórze zakonnym. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu  i siły do pokonywania trudności.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Janina Błaszczak z ul. Herbowej i Zygmunt Młynarczyk z ul. Powstania Styczniowego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….