Niedziela Chrztu Pańskiego - 07.01.2018 r.

 1. W dzisiejszą Niedzielę:
 2. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się dziś w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci – ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
 3. Dziś o 13.00 na ręce Ministra Prowincjalnego 3 Braci z IV roku złoży swoje wieczyste śluby zakonne. Powierzamy ich waszej modlitwie.
 4. Przepiękny Koncert kolęd w ramach siódmej edycji koncertów „Bliżej żłóbka” na Poczekajce. Dziś Koncert Tryptyk Bożonarodzeniowy w wykonaniu chóru CAMERATA LUBELSKA wraz z solistami oparty na medytacjach św. Jana Pawła II. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy cale rodziny do wspólnego kolędowania. Szczegóły o wykonawcach na plakatach i stronie internetowej.

II.W tym tygodniu:

 1. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania w przyszłą sobotę o godzinie 9.00 w kościele. Prosimy o obecność Rodziców.
 2. Spotkanie opłatkowe członków Kołek Różańcowych w sobotę o godzinie 15.00 w Sali za amfiteatrem. Wejście przy siłowni.
 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w sobotę na Msze św.  o godzinie 18.00. Po Mszy św. będzie  nabożeństwo AKATYST  w wykonaniu Braci Kleryków i Przyjaciół .Serdecznie zapraszamy. .
 4. Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 8 stycznia, ul. Irydiona bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10 oraz ul. Leonarda blok nr 5.

Wtorek, 9 stycznia,   ul. Leonarda bloki nr 7, 9 i 11.

Środa, 10 stycznia,   ul. Leonarda blok nr 13 oraz ul. Krasińskiego bloki nr 3 i 6.

Czwartek, 11 stycznia,  ul. Krasińskiego bloki nr 10, 12, 16 i 18 oraz ul. Skrzetuskiego blok nr 10.

Piątek, 12 stycznia,  ul. Skrzetuskiego bloki nr 2, 2A, 2B, 4, 6 i 8.

Sobota, 13 stycznia, ul. Wołodyjowskiego bloki nr 3, 6, 7, 9 i 11.

Poniedziałek, 15 stycznia, ul. Juranda bloki nr 1, 3 i 5 oraz ul. Dragonów blok nr 3.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00 a w sobotę o godzinie 10.00. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe,  a także informacje  na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy, aby była przygotowana woda świecona i kropidło. Zestawy kolędowe można nabyć w naszym punkcie ksiązki.

III. W przyszłą niedzielę:

 1. Kolejny Koncert Kolęd TRADYCJE KOLĘDOWANIA w EUROPIE w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej AETAS oraz Chórów: CUM SANCTIS przy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i CORDI EST z Parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej –   odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.15  w naszym kościele. Zapraszamy parafian  i gości. Ogłoszenia inne:
 2. Co roku wspieramy Siostry Kapucynki, które prowadzą w naszej parafii Dom dla dzieci im. Siostry Weroniki i kończą budowę drugiego domu w Wąwolnicy im. Jana Pawła II. Siostry proszą o wsparcie materialne, związanej z wykończeniem tego domu i kaplicy.  Bardzo prosimy i zachęcamy do naszej wspólnej  pomocy materialnej Siostrom. Siostry w przyszłą niedziele będą zbierały ofiary na dokończenie budowy tego domu. Niech będzie to nasz Bożonarodzeniowy dar serca dla dzieci, którym potrzeba domu i miłości.
 3. Zachęcamy do wsparcia materialnego Rodzinę z czwórką dzieci z Lublina, której dom spłonął w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Potrzebna jest pomoc materialna na odbudowę dachu. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 4. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego kościoła i klasztoru. Niech obfitość Bożych darów płynących z sakramentu chrztu św. umacnia nas w dawaniu świadectwa o Chrystusie.
 5. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Teresa Hazuka z ul. Ułanów. Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie….