Uroczystość Świętej Rodziny - 31.12.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:

 1. Dziś ostatni dzień roku 2017. Wieczorem na godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Msza św. dziękczynna za przeżyty rok o godzinie 18.00. O północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2018. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 23.00 Zapraszamy,  aby razem z Bogiem przywitać nadchodzący   Nowy Rok.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Pokoju, dzień imienin bpa Mieczysława Cisło. Pamiętamy o nim w modlitwie. Msze św. według porządku niedzielnego. Odpust zupełny można uzyskać za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 2. Od wtorku 2 stycznia rozpoczyna się wizyta kolędowa.

     Porządek wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

Wtorek, 2 stycznia,  ulice: Farmaceutyczna domy i blok nr 4, Śnieżyńskiego domy i bloki nr 6, 8 i 10,  Wojciechowska domy i bloki nr 36 i 36A, Magierskiego, Cieszkowskiego, aleja Kraśnicka numery nieparzyste, Frankowskiego i Paśnikowskiego.

Środa, 3 stycznia,  ulice: Powstania Styczniowego, Ruckiego, Bogdanowicza, Czarkowskiego, Jeziorańskiego, Jankowskiego, Pustowójtówny, Błońskiego, Parady i Toczyskiego.

Czwartek, 4 stycznia,  ulice: Romanowskiego, Rogińskiego, Dubieckiego, Hauke-Bosaka, Kruka, Żulińskiego, Krajewskiego i Borelowskiego.

Piątek, 5 stycznia,  ulice: Barszczewskiego, ks. Brzóski, Molickiego, Bohaterów Monte Cassino blok nr 55, Namysłowskiego, Struga oraz Zana domy i blok nr 13.

Poniedziałek, 8 stycznia, ul. Irydiona bloki nr 2, 4, 6, 8 i 10 oraz ul. Leonarda blok nr 5.

Od poniedziałku do piątku wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.00, w sobotę od godz. 10.00. Poświeconą wodę możną wziąć z kruchty przy bocznym wyjściu z kościoła – od strony zakrystii. Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed głównymi drzwiami kościoła z uwzględnieniem od jakiego numeru domu lub mieszkania w bloku rozpoczynać się będzie spotkanie kolędowe,  a także informacje  na stronie internetowej naszej parafii. Dobrowolne ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, przeznaczone będą na prace remontowe związane z wymianą izolacji cieplnej na stropie dachu kościoła i pracach konserwatorskich konstrukcji dachu a także na bieżące utrzymanie kościoła klasztoru i seminarium.

 1. Dni odnowy wewnętrznej:
 • I czwartek – adoracja w intencji nowych powołań kapłańskich od godziny 00 – w kaplicy okrągłej a o 17.25 różaniec w intencji powołań.
 • I piątek – dodatkowa msza św. dla dzieci o godzinie 16.30. Od godziny 16.00 spowiedź dla dzieci. Przypominamy, że wypełnieniem I piątku miesiąca jest komunia św. wynagradzająca. Jeśli ktoś przed świętami był  u spowiedzi i nie ma grzechu ciężkiego nie ma obowiązku przystępowania do spowiedzi w I piątek.  Bardzo prosimy ze spowiedzi skorzystać na Mszach porannych gdyż wieczorem z racji wizyty duszpasterskiej będzie mniejsza liczba spowiedników.
 • I sobota – po Mszy św. o godzinie 18.00 czuwanie zakończone procesją..
 1. W sobotę –  6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – czyli Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.  Porządek Mszy św. niedzielny.  Ofiary złożone na tace tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji prowadzonych przez naszą Prowincje Zakonną.  Przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć poświęconą kredę i kadzidło. Tą kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów C + M + B. i dodając datę roku. Znaczy to “Christus Mansionem Benedicat” – czyli  “Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu”). Te znaki na drzwiach naszego domu są widocznym świadectwem naszej wiary.
 2. Po raz szósty wyruszy w Lublinie barwny Orszak Trzech Króli. Zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu 6 stycznia br. o godz. 11:15 rozpoczęcie na Placu Zamkowym:  przejście procesyjne do katedry lubelskiej, pokłon Dziecięciu Jezus w katedrze. O godz. 13.00 – Eucharystia w katedrze.

    W następną niedzielę:

 1. Zapraszamy na przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły Podstawowej nr 38. Jasełka odbędą się za tydzień w amfiteatrze po Mszy św. dla dzieci – ok. godziny 12.30. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
 2. Następna niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego i zamknie okres Bożego Narodzenia. O 13.00 na ręce Ministra Prowincjalnego 3 Braci z IV roku złoży swoje wieczyste śluby zakonne. Ta Msza św. potrwa ok. 2 godz.
 3. Z racji tej uroczystości nie będzie tego dnia o godzinie 15.00 spotkania dla członków Żywego Różańca. Spotkanie opłatkowe dla Członków Kołek Różańcowych w sobotę 13 stycznia o godzinie 15.00.
 4. Siódma edycja Koncertów Kolęd na Poczekajce  rozpocznie za tydzień  Koncertem Tryptyk Bożonarodzeniowy w wykonaniu chóru CAMERATA LUBELSKA wraz z solistami. Koncert rozpocznie się  o godzinie 19.15 w kościele. Te wydarzenia są organizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lublin w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej przy naszej parafii.  Wstęp wolny.

Ogłoszenia inne:

 1. Dziękujemy za ofiary materialne składane na nasz kościół, klasztor i seminarium. Wszystkim Rodzinom z okazji dzisiejszego święta życzymy opieki Świetej Rodziny i trwania we wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrem.
 2. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności w tym tygodniu Edmund Kędziora z ul. Herbowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….