Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:  

 1. Duszpasterstwo Młodych zaprasza wszystkich na wspólne uwielbianie Chrystusa Króla – dziś po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu:

 1. Od jutra będą czytane nie oznaczone wypominki na Różańcu o 17.25 i Msza św. o 18.00 za zmarłych.
 2. w środę rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kazania i modlitwy nowennowe będą głoszone na Mszy św. o 6.30.
 3. W tym tygodniu przypadają imieniny naszych współbraci: Andrzeja Derdziuka – profesora KUL i asystenta grupy modlitwy O. Pio za którego Msza św. będzie we wtorek o godzinie 6.30. Natomiast Msza św. za O. Andrzeja Cebulę – ekonoma klasztoru i duszpasterza dzieci i  br. Andrzeja Zajkowskiego – naszego furtiana w ich intencji w czwartek o godz. 6.30. 
 4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w czwartek o godzinie 18.00.
 5. Dni odnowy wewnętrznej:
 • I piątek – spowiedź rozpoczyna się pól godziny przed Mszami  św. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 i Msza św. o godzinie 16.30. Nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa  o godzinie 17.30.
 • I sobota – Msza św. z Nieszporami i po niej czuwanie Maryjne zakończone procesją.
 1. Św. Mikołaj został zaproszony do dzieci naszej parafii przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 14.30 w amfiteatrze. Dziś jeszcze można złożyć ofiarę na ten cel w ramach akcji Pomocnik św. Mikołaja w  sekretariacie św. Mikołaja przy kawiarence parafialnej lub wpłacić na konto bankowe parafii z dopiskiem „Pomocnik św. Mikołaja”. Rodzice mogą jeszcze  aby paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj.
 2. Zapraszamy do modlitwy za naszego parafianina Władysława Rokickiego, który w tych dniach obchodzi setną rocznicę swoich urodzin. To wielki patriota i społecznik. Msza św. w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę:

 1. Za tydzień – I Niedziela Adwentu – rozpoczynająca Nowy Rok Kościelny.

Ogłoszenia inne:

 1. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcje Pomóż dzieciom przetrwać zimę. Dziś przy ul;. Monte Cassino przed kościołem w godzinach 10.00-15.00 prowadzona jest zbiórka darów rzeczowych:  żywność, długoterminowe środku czystości, słodycze, odzież i zabawki dla dzieci z naszego Miasta. Zgodnie z tradycją wolontariusze nie zbierają pieniędzy.
 1. Koło fotograficzne zaprasza na wystawę fotografii pt. Rok w parafii. Na wystawie prezentowane są zdjęcia z wydarzeń mających miejsce w ostatnim roku. Wejście do amfiteatru przez Punkt książki przy kawiarence.
 1. Dziś do kawiarenki Parafialnej u Franka na rodzinne domowe ciasta i włoska kawę zapraszają nas rodzice ze scholii dziecięcej BARKA.
 1. Jest już  nasza gazetka parafialna Zwiastun a w niej: prezentacja relikwii świętych i błogosławionych , które są w naszym kościele, piękne wspomnienie o św. pamięci naszym parafianie Zygmuncie Łupinie, o nowej grupie modlitewnej Dzieci Fatimskie i zaproszenie Rekolekcjonisty na rekolekcje i program rekolekcji adwentowych.   Zachęcamy do wspierania materialnego druku gazetki. 
 1. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, modlitwy wsparcia materialnego z jakim się na co dzień spotykamy. Życzymy Wam, aby Chrystus Król ogarnął Wasze serca swoim pokojem i pewnością kroczenia za Nim do bram Nieba.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Jan Malczak z ul. Juranda i Danuta Rydz z ul. Skrzetuskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….