32 Niedziela Zwykła - 12.11.2017 r.

W dzisiejszą niedzielę:      

 1. Zapraszamy dziś na piękny Koncert pieśni patriotycznych: Polska to nasza Ojczyzna – z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Chóru La Musica pod dyrekcją Zdzisława Ohara.  Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele. Wstęp wolny. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny z dziećmi, aby wpajać postawy patriotyczne i wspólne przeżywanie ważnych wydarzeń w naszej Ojczyźnie.
 2. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i  Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.. Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla 

W tym tygodniu:

 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w poniedziałek na Msze św. z Nieszporami o godzinie 18.00 i nabożeństwo zakończone procesją.
 2. Zapraszamy na Kapucyńskie Rekolekcje mężczyzn zainteresowani naszym życiem. Rekolekcje to wyjątkowa okazja do tego, żeby poznać braci i sposób ich życia. To również czas na osobistą modlitwę, wyciszenie i doświadczenie Pana Boga. rekolekcje w naszym klasztorze na Poczekajce Rozpoczną się w piątek. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa na stronie internetowej parafii w gablotach ogłoszeń.
 3. W pierwszą rocznicę uznania Chrystusa za Króla i Pana przez nasz naród, pragniemy pogłębić tę decyzję przez przypomnienie treści złożonych wówczas Bogu obietnic i chcemy przeżyć na nowo bliskość z Chrystusem Królem. Gorąco zapraszamy na wieczorne nabożeństwo zatytułowane W Pałacu Króla – w naszym kościele w najbliższy piątek.  W programie spotkania jest modlitwa różańcowa, Msza święta oraz nabożeństwo potwierdzenia wybrania Chrystusa jako swego Przyjaciela i Przewodnika na drogach życia. To Nabożeństwo jest już kolejnym z czuwań organizowanych przez wspólnoty gromadzące się przy naszym kościele.  Szczegółowy program spotkania na plakatach przed kościołem.
 4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę:

 1. W przyszłą niedzielę zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie franciszkańskich Męczenników z Peru: bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. O. Michała Tomaszka. Będziemy przez cały dzień gościć O. Franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżą nam postaci Błogosławionych.

Ogłoszenia inne:

 1. Za niecały miesiąc znów Święty Mikołaj przybędzie na Poczekajkę dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii „Poczekajka”, którą rozpoczęliśmy dziewięć lat temu i chcielibyśmy kontynuować. W zeszłym roku dzięki ludziom dobrej woli udało św. Mikołajowi wręczyć ok. 200 paczek dla dzieci ze szkół na terenie naszej parafii. W tym roku pragniemy znów zaprosić Was, Parafianie i Sympatycy do włączenia się w tę inicjatywę – jako  Pomocnik św. Mikołaja.  Osoby, które chciałyby zasponsorować paczkę dla dziecka (koszt takiej paczki to 80 zł) Zapraszamy przez dwie najbliższe niedziele 19 i 26 listopada po Mszach św. do Sekretariatu św. Mikołaja przy kawiarence u Franka, gdzie dyżurować członkowie Stowarzyszenia. którzy udzielą szczegółowych informacji. W inne dni można taki dar złożyć w zakrystii  i kancelarii. Można tez wpłacać na konto parafialne z dopiskiem Pomocnik św. Mikołaja Gorąco zachęcamy do tej cennej inicjatywy aby okazać szlachetne serce wobec dzieci, którym potrzebna jest pomoc.
 2. Zapraszamy również do włączenia się w tę inicjatywę rodziców, którzy chcieliby, aby   paczkę dla ich dziecka przekazał osobiście św. Mikołaj. Można pomóc św. Mikołajowi, wszak rodzice najlepiej wiedzą, z czego ich dziecko najbardziej się ucieszy. Zgłoszenia także w Sekretariacie św. Mikołaja. Św. Mikołaj wręczy te paczki dzieciom. – w  sobotę  3 grudnia o godzinie  o godz. 14.30 w Amfiteatrze podczas miłej zabawy
 3. Dziękujemy tym,, którzy wspierają materialne wykonywane prace w kościele. Życzymy Wam owocnego tygodnia wypełnionego dobrem i wrażliwością na potrzeby innych.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej  w tym tygodniu do wieczności odeszli: Marianna Misztal z ul. Ruckiego i Aniela Tomczyk z ul. Jankowskiego.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….