31 Niedziela Zwykła - 05.11.2017 r.

W tę niedzielę:

  1. W ramach Solidarności z Kościołem Prześladowanym – przy wyjściu z kościoła można złożyć dziś dobrowolną ofiarę do skarbon na pomoc Kościołom w potrzebie. W tym roku wspieramy prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie.  Zachęcamy także do modlitwy w intencji prześladowanych.

W tym tygodniu:

  1. We sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu modlitwą otoczmy wszystkie sprawy Ojczyzny. Msze św. według porządku dnia świątecznego: o godzinie 6.30, 7.30, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny. Fagi można nabyć Punkcie ksiązki.
  2. W listopadzie zapraszamy na Różaniec o 17.25 i Mszę św. o 18.00 za zmarłych poleconych na kartkach . Od jutra będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla Krasińskiego.  

W przyszłą niedzielę:

  1. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Koncert patriotyczny: Polska to nasza Ojczyzna z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w wykonaniu Chóru la Musica – pod dyrekcja Zdzisława Ohara.  Koncert rozpocznie się o godzinie o godzinie 19.15 w kościele. .Koncert jest realizowany przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin w ramach projektu Z Kulturą do Nieba w 700  – lecia Miasta. Wstęp wolny.
  2. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne.

Ogłoszenia inne:

  1. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne prowadzone przez IV wspólnotę neokatechumenalną. Zapraszamy w poniedziałki i piątki do starego kościoła o godzinie 19.30.
  2. Przypominamy, ze tradycyjnie co roku opłatki roznoszone są na początku Adwentu przez braci kleryków po wcześniejszym ogłoszeniu w ogłoszeniach niedzielnych.
  3. Dziś na domowe ciasto i jesienną kawę i czekoladę do kawiarenki u Franka zaprasza nas młodzież Oazowa. Dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości wyrażone modlitwa i ofiarami materialnymi wspierającymi prace remontowe w kościele. Niech światło Ducha Świętego towarzyszy Waszym codziennym sprawom i pomaga żyć wiernie Ewangelii Jezusa Chrystusa
  4. .Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszła: Krystyna Bazyl z ul. Dragonów. Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie….