Uroczystość Poświecenia Kościoła - 29.10.2017 r.

W tę niedzielę:

 1. Uwielbienie prowadzone przez Duszpasterstwo Młodych i przyjaciół dziś o godzinie 19.00 w kościele.. Zachęcamy do wspólnej modlitwy uwielbienia.

W tym tygodniu:

 1. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi O. Przemysław Kryspin – duszpasterz chorych, opiekun Grupy modlitwy św. Rity i Oazy. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godzinie 6.30.
 2. W środę – 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy sw. Msze św. z procesją żałobną na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu komunalnym na Majdanku rozpoczną się o godz. 12.
 3. W czwartek – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane według porządku świątecznego: o godzinie: 6.30, 7.30. 8.30. 10.00,16.30 i o godzinie 18.00. Przez miesiąc  listopad codziennie o 17.25 odmawiany będzie Różaniec a  o godz. 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.  Od środy  będą czytane zaznaczone wypominki z Osiedla  Konstantynów. Naszym bliskim zmarłym zawdzięczamy wiele dobra – duchowego i materialnego. Mamy więc wobec nich obowiązek wdzięczności, który możemy spłacić modlitwą, poleceniem w wypominkach lub zamówieniem Mszy św. o ich zbawienie. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji. Przypominamy, że od 1- 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza i modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego, oraz stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.
 4. Dni odnowy wewnętrznej:
 • I czwartek – modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu z prośbą o nowe o powołania kapłańskie i zakonne – od godz. 15.00 w kaplicy Matki Bożej.
 • I piątek – dzień     wynagrodzenia za grzechy.  Spowiedź     dzieci     od     16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 • I sobota – zapraszamy na Msze św. o godzinie 18.00 z Nieszporami i po Mszy sw. nabożeństwo.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy młodzież na godzinę 19.00 na  liturgię pokutną. Jest to okazja do głębszego przeżycia spowiedzi i modlitwy uwielbienia.
 2. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek w ramach Pomocy Kościoła Prześladowanego – wesprzemy chrześcijan z Bliskiego Wschodu.

Ogłoszenia inne:

 1. Dziś możemy wziąć udział w obywatelskiej akcji „Zatrzymaj aborcję”. Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Zachęcamy do poparcia i podpisania się pod wnioskiem. Podpisy zbierają członkowie Domowego Kościoła przy głównych drzwiach kościoła.  
 2. Duszpasterstwo Młodych dziś przed kościołem rozprowadza znicze nagrobne jako cegiełki na działalność duszpastersko-ewangelizacyjną wśród młodzieży. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
 3. W tym roku kończy się 5 – letnia kadencja Duszpasterskich Rad Parafialnych. Ks. Arcybiskup wydał dekret zarządzający nowe wybory do rad parafialnych. W listopadzie zostaną zgłoszeni przedstawiciele wspólnot. Można też indywidualnie zgłosić kandydatów do proboszcza. Dotychczasowym Członkom naszej Rady Duszpasterskiej dziękujemy za 5-letnią posługę w naszej parafii.
 4. W gablotach ogłoszeń zaproszenia: na Festiwal Filmów Chrześcijańskich w kinie Bajka i informacje na temat Rekolekcji kapucyńskich dla mężczyzn w naszym klasztorze.
 5. Dziś do kawiarenki u Franka zapraszają nas członkowie Wspólnoty Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej na smakołyki własnej produkcji.
 6. Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Niech pragnienie świętości jeszcze bardziej pobudzi w nas troskę o świątynię naszego ciała poprzez systematyczne życie sakramentalne.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu do wieczności odeszli: Walentyna Zgardzińska z ul. Dragonów i Ludwik Mika z ul. Krasińskiego. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie….