29 Niedziela Zwkła - 22.10.2017 r.

W tę  niedzielę:

 1. Rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny. W tym czasie zachęcamy wszystkich do szczególnej modlitwy za misjonarzy szczególnie podczas wieczornej modlitwy różańcowej. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę
 2. Z racji Niedzieli Misyjnej zapraszamy na Koncert Małgorzaty HutekNew Born Trio. Koncert odbędzie się dziś o godzinie 19.15 w amfiteatrze. Natomiast w poniedziałek Spotkanie autorskie z podróżnikiem z Łukaszem Supreganem  “20 milionów kroków” o godzinie 9.00 w amfiteatrze.  Projekt  jest realizowany w ramach działań Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700 – lecia Miasta w 2017 roku .

W tym tygodniu:

 1. Msza św. za wstawiennictwem św. O Pio – jutro godzinie 18.00. Intencje do modlitwy można jeszcze złożyć w zakrystii.
 2. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w czwartek o godzinie 18.00. Poprzedzi ja różaniec o godzinie 17.30. Po Mszy nabożeństwo.

W przyszłą  niedzielę:

 1. Duszpasterstwo Młodych będzie rozprowadzało w przyszłą niedzielę znicze nagrobne jako cegiełki na działalność duszpastersko-ewangelizacyjną wśród młodzieży. Zachęcamy, aby zamiast dawać zarobić komercyjnym sieciom, wesprzeć naszą młodzież. 
 2. Również w przyszłą niedzielę o 19:00 uwielbienie prowadzone przez Duszpasterstwo Młodych i przyjaciół. Zachęcamy do wspólnej modlitwy uwielbienia.

Ogłoszenia inne:

 1. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wziąć udział w obywatelskiej akcji „Zatrzymaj aborcję”. Ponad 90 % aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Aby Sejm rozpatrzył wniosek potrzeba minimum 100 tys. podpisów. Dlatego zachęcamy do poparcia i podpisania się pod wnioskiem. Potrzebny będzie PESEL. Więcej info: http://zatrzymajaborcje.pl
 2. Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej zaprasza na cotygodniowe spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o g. 19.00 w salce przy amfiteatrze. Celem wspólnoty jest kształtowanie osoby, formacja, w duchu św. Franciszka. Zapraszamy młodzież licealną i studencką. Szczegóły na plakatach przed kościołem.
 3. Dziś do kawiarenki U Franka na wyśmienite ciasto domowej produkcji,   i jesienne smaki kawy i gorącej czekolady zapraszają nas członkowie Grupy Modlitwy O. Pio.
 • Zapraszamy do Punktu Ksiązki. Polecamy prasę katolicką. W tygodniku Gość Niedzielny artykuł: Jak w czasach Jezusa – o niezwykłej misji neokatechumenalnej. Natomiast w tygodniku Niedziela artykuł: A jednak modlitwa za zmarłych jes konieczna- po co są wypominki i msze św. za zmarłych?  Na stolikach kartki wypominkowe.
 • Składamy serdeczne podziękowania za modlitwę i wsparcie materialne na potrzeby naszej parafii, klasztoru i seminarium. Niech nadchodzący tydzień przyniesie Waszym Rodzinom pokój, wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzien.
 • W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II pomódlmy się jego modlitwą w intencji naszych Rodzin:

 Modlitwa Ojca Świętego Jana Pawła II w intencji rodzin  

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo  w niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś  Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka  rodzina na ziemi przez Twego Syna, Jezusa  Chrystusa, “narodzonego z Niewiasty” i przez  Ducha Świętego stawała się prawdziwym  przybytkiem życia i miłości dla coraz to  nowych pokoleń.  Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli  i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie.  Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego  człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie – błagamy Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu – ażeby Kościół wśród wszystkich narodów ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach poprzez rodziny Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem na wieki wieków.  Amen